5 głównych zalet sztucznej choinki

Od wielu lat w okresie świątecznym narasta spór wokół społeczeństwa, które dzieli się na zwolenników choinek sztucznych i tych żywych

 

Poniżej przedstawimy 7 głównych zalet wynikających z wyboru sztucznej choinki, które stawiają ją na wyższej pozycji od swojego prawdziwego odpowiednika.

Szeroki wybór

Oferta sztucznych choinek na rynku z roku na rok jest coraz większa a w okresie przedświątecznym dostępne są niemal na każdym kroku, również online, dlatego ich zakup nie powinien stanowić żadnego problemu. Szukasz drzewka, które wyróżni się od tradycyjnej choinki? Producenci do swoich ofert wprowadzają drzewka w przeróżnych wariantach różniących się od siebie kolorem, wysokością a także budową dzięki temu każdy znajdzie choinkę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Zielona, biała, srebrna a nawet różowa? Żaden problem!

 

choinka sztuczna (1)

 

Długowieczna choinka sztuczna

Jedną z największych wad posiadania prawdziwej choinki jest konieczność ciągłego sprzątania opadających igieł, co może być naprawdę uciążliwe. Im drzewko dłużej przebywa w ciepłym pomieszczeniu tym z dnia na dzień wygląda coraz gorzej aż w końcu straszy nas pustymi gałęźmi. W przypadku sztucznej choinki ten problem nie istnieje. Wysokiej jakości sztuczne drzewka łudząco przypominają żywą choinkę i nie zmienią swojego wyglądu nawet przez kilka, kilkanaście lat.

Oszczędność

Z racji tego, że zakup sztucznej choinki jest wieloletnią inwestycją jej wybór będzie miał pozytywny wpływ na nasze finanse.
Ceny sztucznych choinek zaczynają się już od kilkuset złotych. Jednorazowo, może to być odczuwalny odpływ gotówki jednak w dłuższej perspektywie będzie to o wiele tańsza opcja od wyboru prawdziwego drzewka którego ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych jednak należy pamiętać, że jest to zakup tylko na jeden sezon.
Sztuczne choinki zawsze sprzedawane są wraz ze specjalnym stojakiem co również gwarantuje oszczędność gotówki gdyż prawdziwe drzewka wymagają jego dodatkowego kupna na własną rękę.

Sztuczna choinka przyjazna dla małych dzieci i alergików

Jak powszechnie wiadomo dziecięcej ciekawości nic nie umknie a w szczególności kusząca kolorami oraz przeróżnymi ozdobami choinka. Sztuczna choinka zapewnia dzieciom większe bezpieczeństwo. Syntetyczne igiełki są w dotyku mniej ostre od prawdziwych co chroni przed ukłuciem a
brak opadających igieł zapobiega przed ewentualnym włożeniem ich przez dziecko do buzi i połknięciem.

choinka sztuczna (2)

Prawdziwe choinki produkują alergeny, które dla uczulonych osób mogą stanowić barierę nie do przeskoczenia. Sztuczne drzewka nie uczulają i dla osób z alergiami stanowią jedyną możliwą opcję posiadania choinki w domu.

Praktyczna

Posiadając w domu sztuczną choinkę uchronisz się przed dodatkowym zakupowym szaleństwem okresu bożonarodzeniowego zapewniając sobie tym samym oszczędność czasu. Sztuczną choinkę można przechowywać zależenie do jej wielkości i możliwości w piwnicy, na strychu a nawet w szafie. Jedynie co będziesz musiał zrobić to wyciągnąć ją, przetrzeć igiełki z kurzu i rozłożyć w dowolnym, wybranym przez ciebie miejscu. Szeroki wybór sztucznych choinek znajdziesz na http://choinki-online.com.pl/

Posted in Dom