Bramki obrotowe

Bramki obrotowe kontrolują dostęp dla pieszych. Są tanie, niezawodne i nie zajmują dużo przestrzeni, więc sprawdzą się dobrze w wąskich korytarzach i przejściach. Kołowroty trójramienne są również łatwe w konserwacji oraz instalacji. Bramki obrotowe charakteryzują się trzema ramionami wykonanymi ze stali nierdzewnej umieszczonych pod kątem 120°. Obracają się ona na pochylonej osi i są one barierą między różnymi częściami pomieszczenia. Bramki obrotowe posiadają tryb ewakuacji, wtedy przepuszczają one wszystkich ludzi w kierunku wyjścia z budynku.

accesss control

Sterowanie

Bramki obrotowe mogą być sterowane w zależności od modelu na kilka różnych sposobów. Pierwszą opcją są czytniki kontroli dostępu. Może to być biometria, różnego rodzaju karty zbliżeniowe oraz zegarki. Następną możliwością jest sterowanie ręczne, przez panel lub zdalnie za pomocą pilota.

Zalety

Bramki obrotowe są płynne i ciche w pracy. Idealnie nadają się do miejsc, gdzie znajduje się dużo ludzi. Są bardzo wytrzymałe i niezawodne, nie trzeba ich często wymieniać. Szybko reagują na daną metodę otwarcia, dzięki temu nie robią się kolejki. Można wybrać tryb kołowrotu, wyróżniamy jednokierunkowe lub dwukierunkowe, dwustronne jednokierunkowe oraz dwustronne dwukierunkowe. Bramki obrotowe posiadają tryb antypanic, co oznacza, że po wyłączeniu zasilania ramiona opadają. Możliwe jest podłączenie ich do kontroli dostępu oraz innych elementów systemów kontroli przejść. Mogą to być, np. wykrywacze metali.

Dowiedz się więcej na: https://accesscontrol.pl/bramki-obrotowe-niskie/!