Charakterystyka stanowiska testowania wtryskiwaczy

Stanowisko do testowania wtryskiwaczy jest przeznaczone do standardowego, prostego testu w zakresie przelewu i wydatku, oraz wykonanie prób w określonym przez klienta zakresie. Wykonanie testów wtrysków jest możliwe bez wcześniejszego ich przygotowywania i czyszczenia. To zasługa specjalnych układów pomiarowych. Jest to system w stu procentach odporny na zanieczyszczenia, które mogłyby w sposób niekontrolowany przejść do środka układu wtryskiwaczy.

stanowisko do testowania wtryskiwaczy

Wykorzystanie testera

Urządzenie pozwala na sprawdzenie wtryskiwaczy w silnikach samochodów zarówno osobowych, jak i dostawczych, elektromagnetycznych oraz piezoelektrycznych. Stanowisko do testowania wtryskiwaczy nie należy do drogich inwestycji. Dzięki mniejszym gabarytom obsługa jest prosta, co w pracy mechanika jest kluczową sprawą. Poprzez podłączenie testera do komputera używającego systemu Windows XP lub jego aktualniejszej wersji stanowisko testowania wtryskiwaczy może pracować w trybie w pełni automatycznym. Wykorzystuje wtedy informacje zawarte w bazie danych w oprogramowaniu testera.

Funkcje stanowiska

Poprzez prostą budowę, stanowisko do testowania wtryskiwaczy posiada zwartą konstrukcję i wiele funkcjonalności. Do najpopularniejszych z nich należą różnego rodzaju pomiary. Mierzyć można na przykład obroty, prędkość obrotową, ciśnienie paliwa, wielkość dawki paliwa, wydatek pompy oraz wielkość przelewu. Co więcej, stanowisko do testowania umożliwia także sterowanie napędem oraz zasilaniem paliwa. Dzięki możliwościom układu pomiarowego stanowisko do testowania wtryskiwaczy może być stosowane zarówno przez mniejsze firmy działające na mniejszą skalę, jak i w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się regeneracją oraz odświeżeniem wtryskiwaczy.

Dowiedz się więcej: https://autoelektronika.pl/stanowisko-testowania-wtryskiwaczy-stw-1a