Co można robić w górach?

góry

Marzymy o spędzeniu wolnego czasu w górach. Można więc marzenianasze urzeczywistnić i wybrać się w Tatry. Bukowina Tatrzańska zaprasza. Jest ona niezwykle słynnym ośrodkiem rozrywki. Położona w dystrykcie tytułowanym Skalnym Podhalem i rozłożona na wierzchołkach kilku pagórków. W związku z tym jest wspaniałym miejscem, jakie każdego roku odwiedza wielu narciarzy i turystów. Studenci mogą korzystać z wyciągów narciarskich, tras wspinaczkowych i kolejek krzesełkowych.

bukowina tatrzańska noclegi

góry

Miejsce to jest dodatkowo doskonałym miejscem szlaków turystycznych, które zachęcają do wypraw rowerowych. Trasy oferują widoki na Tatry i Pieniny. W czasie zimowym jest możliwe skorzystanie z gorących termów co w połączeniu z śniegiem wokoło daje niesamowite doznania. Ponad to możemy zwiedzić wiele innych intrygujących terenów. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska można znaleźć: Tarty Wysokie, a w nich Dolina Pięciu Stawów, Świnica.
Dzięki licznym hotelom w bukowinie nie musimy martwić się o nocleg, nawet w sezonie. Obok nowych i kapitalnie zaopatrzonych pensjonatów tu na Podhalu, które jest jednym z najwyżej położonych miast w Polsce – zachowało się wiele pensjonatów drewnianych. Co może być następującą atrakcją dla turystów. Pokrewnie jak Budynek Domu Ludowego, który jest jedną z najogromniejszych drewnianych budowli w naszym kraju.
Skorzy mogą odprężyć się w „Terma Bukowina” (jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce) i spróbować dorodziejstwa wód termalnych. Wody termalne są naturalnymi zbiornikami podziemnymi o podwyższonej temperaturze. Takie baseny cieszą się wielkim zaintrygowaniem wczasowiczów i kuracjuszy lubiących kontakt z wodą.
Bukowina Tatrzańska słynie również z licznych balangi kulturalnych i karnawałowych,odbywający się co każdy sezon (latem i zimą), na których można zapoznać się z góralskim folklorem.
Świetne położenie oferujące bliskość:

  • Zakopanego (15km)
  • granicy Słowackiej (9km)

Daje to dodatkowe możliwości spędzenia wolnego czasu.