Cyklinowanie – alternatywny sposób na twój remont

Drewniane parkiety cieszą się popularnością do dziś, między innymi dlatego, że są piękną ozdobą podłóg oraz schodów. Parkiety drewniane pasują do wystroju wnętrz tak samo w domach jak i w mieszkaniach. Charakteryzują się tym, że są między innymi trwalsze w porównaniu do paneli. Niestety po dłuższym użytkowaniu wycierają się, to znaczy że stają się bardziej matowe i są podatniejsze na uszkodzenia. Nie zmienia to faktu, że nie można ich uratować wręcz przeciwnie.

Usługa cyklinowania parkietu odnowi wygląd podłogi

To jest ogromy plus parkietu, gdyż wystarczy mu zabieg cyklinowania. Jest wiele firm, które się tym zajmują, przy odrobinie umiejętności można zrobić to samemu. Cyklinowanie podłóg Wrocław oferuje oprócz samego cyklinowania również lakierowanie. Jeżeli jest to ważne gdyż lakierować powinien już tylko specjalista. Jeżeli potrzebne Tobie jest fachowe cyklinowanie parkietu Wrocław, mado zaoferowania dobrą cenę oraz pracowników wykwalifikowanych w zawodzie. Należy pamiętać, że cyklinowanie na zniszczonym parkiecie nie można wykonywać. Wtedy kiedy klepki odpadają, poruszają się lub posiadają widoczne braki, należy zedrzeć cały parkiet i położyć od nowa. Taką usługę proponuje również cyklinowanie Wroclaw, gdzie oprócz renowacji jest możliwość założenia nowego parkietu. W cyklinowaniu występują cztery fazy pracy. Pierwszy z nich to przygotowanie podłoża, charakteryzujący się odkurzeniem całego pomieszczenia roboczego, aby usunąć wszystkie nawet najmniejsze elementy mogące porysować powierzchnię podczas pracy. Cyklinowanie zaczyna się od użycia papieru gruboziarnistego.
Cyklinowanie podłóg Wrocław

Po cyklinowaniu podłóg – szlifowanie

Drugim etapem pracy jest uzupełnianie ubytków w parkiecie. Po szlifowaniu należy zrobić dokładne oględziny w celu znalezienia ubytków w parkiecie i możliwości ich zaszpachlowania. Nie należy się tu śpieszyć, gdyż jest to etap pracy, który trzeba wykonać jak najdokładniej.Trzecim etapem jest polerowanie parkietu. Ten zabieg przeprowadzamy za pomocą cykliniarki. Etap ten jest wykonywany aż do całkowitego osiągnięcia gładkiej i jednolitej powierzchni. Ostatnim etapem renowacji parkietu to jego lakierowanie. Po wyschnięciu lakieru można cieszyć się odnowionym parkietem.