czterochloroetylen

Zastanawiasz się gdzie udać się, aby wyczyścić trudne plamy z powierzchni systemicznych? Udaj się do pralni przemysłowej, ponieważ tam stosują czterochloroetylen, który doskonale poradzi sobie z trudnymi plamami na trudnych powierzchniach.

Czterochloroetylen

Czterochloroetylen, do czego służy?

Czterochloroetylen jest bezbarwną substancją o słodkim zapachu i stosuje się go do „suchego” prania chemicznego, służy do wybielania i rozpuszczania plam z tłuszczu, oleju, wosku i żywicy, doskonale sprawdzi się też do dogłębnego oczyszczenia powierzchni. Czterochloroetylen ma zastosowanie w pralnictwie, aby móc pozbyć się trudnych plam z dywanów lub ubrań, które są wykonane z włókna naturalnego lub syntetyku. Świetnie sprawdzi się do usuwania tłuszczów i mycia metali, dodatkowo substancję tę można używać przy wytwarzaniu środków do zabijania owadów, kauczuku syntetycznego oraz związków organicznych.

Czy czterochloroetylen jest szkodliwy?

Czterochloroetylen jest substancją szkodliwą dla środowiska. Nie udowodniono wpływu rakotwórczego tej substancji. Gdy dostanie się do środowiska wodnego, spowoduje niekorzystne i długotrwałe zmiany a z kontaktem z morskimi stworzeniami działa toksycznie.

Podczas pracy z substancją czterochloroetylen należy być uważnym, ostrożnym i przestrzegać przepisów BHP, ponieważ podczas nieuwagi można doświadczyć uczulenia i podrażnienia na skórze. Podczas używania substancji należy pamiętać o odpowiednim zasłonięciu twarzy, aby nie wdychać jej, ponieważ również może to skutkować złą reakcją organizmu.

Dowiedz się więcej: https://crmc.pl/produkty/akcesoria/