Czterochloroetylen

Na rynku istnieje wiele środków chemicznych, które służą do prania, sprzątania łazienki, kuchni czy czyszczenia powierzchni. Bardzo skutecznym okazuje się być czterochloroetylen, który sprawdza się w wielu zastosowaniach. Jego główne wykorzystanie to środki stosowane w pralni i do czyszczenia tkanin. Można go znaleźć w składzie odplamiaczy, środków czyszczących czy w środkach neutralizujących przykre i nieprzyjemne zapachy. To powszechne i szerokie spektrum zastosowanie powoduje, że czterochloroetylen to popularna substancja w przemyśle chemicznym.czterochloroetylen

Czym jest czterochloroetylen?

Czterochloroetylen, czyli inaczej tetrachloroetan to organiczny związek chemiczny, w którym cząsteczki etenu zostały całkowicie zastąpione chlorem. To bezbarwna ciecz o słodkim zapachu, który jest jedną z jego cech charakterystycznych. Łatwo ulega biodegradacji, co wpływa korzystnie na stan środowiska naturalnego, a także rozpuszcza się bardzo dobrze w rozpuszczalnikach organicznych. Jego połowiczny rozkład wynosi około 50 dni, a oprócz tego może ulec biodegradacji z wykorzystaniem światła, bądź w warunkach aerobowych.

Zastosowanie

Głównie wykorzystuje się go w przemyśle chemicznym, gdzie występuje jako składnik wywabiaczy plam czy rozpuszczalnika. Co więcej, z jego użyciem można skutecznie wyczyścić powierzchnie, ponieważ jest płynnym nośnikiem ciepła. Przyda się przy czyszczeniu metali, taśm filmowych, kauczuku. Ponadto czterochloroetylen działa też jako środek owadobójczy, ale pomimo tego jest atestowany jako bezpieczna substancja.

Chciałbyś się dowiedzieć więcej na ten temat? Odwiedź specjalistyczną stronę: https://crmc.pl/produkty/akcesoria/!