Dla kogo wyciągarki samochodowe?

Jazda terenowa to autentyczna męska wyprawa. Na dalekich błotach uznaną pomoc przynosi nam wyciągarka samochodowa. Musimy aczkolwiek pamiętać o paru istotnych regułach, które podpowiedzą w jaki sposób bez uszczerbku z niej wykorzystywać.

Pracując z wyciągarką samochodową stosujemy rękawice profilaktyczne, żeby bronić ręce przed uszkodzeniami. Wskazane jest też pozbyć się na taki moment przeróżnego wariantu szalików i biżuterii, które mogłoby wciągnąć do bębna wyciągarki.

Wyciągarki

Przypinając się do drewien trzeba zawsze korzystać linki nylonowe, które wcześniej żądają dokładnego przeglądu. Pomnij, połamana czy też przetarta lina przeznacza się do wymiany. Nie warto się rozrywać w chałupnicze reperacje. Mogą one albowiem spowodować do okropnych skutków. Ażeby więc obniżyć niebezpieczeństwo można użyć umianą sztuczkę – kłaść na środku linki materiał, lub inną ważącą więcej rzecz. W razie rozerwania energia zwracam linkę ku gleby.

Wyciągarki

Jeśliby pojazdy zaczepione są frontem do siebie, pojedynczy człowiek używająca wyciągarki skrywa się do czterokołowca. Poprzednio otwiera maskę motoru. Rozwalony hak czy szekla leci z szybkością pocisku, w takim razie nie istniejmy za wścibscy. Uniesiona maska nie raptem uchowa nas przed lecącym skrawkiem żelastwa, niemniej jednak nawet oszczędzi nam zakup nowej szyby. I pamiętaj! Ewentualnie pasażerowie pod żadnym pozorem nie wystają w pobliżu osiek liny. Zaciekawienie ludzka nie jest w tym miejscu wyznaczona. Najlepszą długością będzie 50 metrów od lokalizacji wyciąganego pojazdu.

Wyciągarka samochodowa

Naszej czujności wymaga również też obsługa wyprawienia. Wyciągarki samochodowe nie lubią być przeciążane, dlatego nie zapoczątkowujemy nawijania z całkowicie nawiniętą liną. Na kotle musi zostać nieco zwojów. W inny sposób zdołamy wtrącić do solidnego zepsucia.

Wyciągarki samochodowe

Używanie tych wszystkich zasad może wydawać się skomplikowane w kłopotliwych pozycjach terenowych. Po zakupie zaopatrzenia wskazane jest wtedy na powoli nauczyć się jego obsługowania.