Higiena zębów

Jak dbać o zęby?

Od zawsze w naszej kulturze zdrowe zęby kojarzone były z zamożnością i prestiżem. Były one i są oznaką zarówno zdrowia jak i pozycji społecznej.

Jednak pojawia się pytanie, jak o nie prawidłowo dbać, by zachować ich zdrową kondycję i wygląd przez całe życie?

Odpowiednia szczotka

Przede wszystkim zacząć należy od doboru odpowiedniej szczotki do mycia zębów. Pamiętać należy o kilku istotnych kwestiach przy dokonywaniu wyboru, gdyż w tej chwili na rynku dostępnych jest cała masa produktów tego typu. Szczoteczki z miękkim włosiem będą odpowiedniejsze dla zębów wrażliwych i delikatnych. Natomiast gdy zależy nam na dokładniejszym umyciu zębów, zdecydujmy się na szczoteczki posiadające włosie twarde.

dobry dentysta gliwice

Jak często myć zęby?

Nie bez znaczenia pozostaje częstotliwość mycia zębów. Specjaliści zalecają by po każdym spożytym posiłku myć zęby oraz przestrzenie między zębowe. W ten sposób unikniemy tworzenia się płytki nazębnej, która jest bezpośrednią przyczyną powstawania późniejszej próchnicy.

Nić dentystyczna

Jeśli chodzi o te ostatnie pomoże nam w tym nić dentystyczna. Aktualnie są one tworzone z ekologicznych materiałów, które są nieszkodliwe dla naszego zdrowia. W doborze zarówno odpowiedniej nici jak i szczoteczki, powinien nam pomóc dobry dentysta gliwice. Będzie On posiadał rozległą wiedzę na temat najnowszych rozwiązań w higienie jamy ustnej.

Gdy jesteśmy już przy temacie dentystów, warto odwiedzać ich gabinety przynajmniej dwa razy w roku. Wcześnie wykryty ubytek, jest z reguły nieszkodliwy, jeśli jednak będziemy zwlekać zbyt długo narazić się możemy nawet na utratę zęba, lub długotrwałe bolesne leczenie.