Imitacja betonu

Beton jest materiałem, który używany był już przed czasami naszej ery. Prostota jego wykonania jest jego ogromną zaletą, ponieważ składa się on z zaledwie trzech składników, którymi są cement, kruszywo i woda. To dzięki nim beton posiada plastyczno-stałą konsystencję. W ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny w swojej surowej formie, jako ozdoba wnętrz. Co zrobić, jednak kiedy użycie prawdziwego betonu będzie niemożliwe lub trudno wykonalne? Warto wtedy skorzystać z wymienionych niżej imitacja betonu.

Tynk mineralny 

Imitacja betonu w postaci tynku mineralnego zachowuje jego właściwości, takie jak charakterystyczne zmiany kolorystyczne pod wpływem wody. Powierzchnia ściany będzie posiadała chropowatą konsystencję, przebarwienia, ubytki i wżerki. Można je pogłębić, nakładając drugą warstwę tynku nierównomiernie lub dokładając fragmenty w równym czasie. 

imitacja betonu

Farba betonowa

Jest to jeden z tańszych sposobów na ścianę z imitacja betonu. Jej największą zaletą jest łatwość wykonania. Na zagruntowaną ścianę wystarczy nałożyć farbę wałkiem. W zależności od pożądanego wykończenia można wygładzić je za pomocą plastikowej pacy lub delikatnie i nierównomiernie pozacierać. Na koniec należy utrwalić powierzchnię lakierem. 

 

Fototapeta

To imitacja betonu, która najbardziej odbiega od jego naturalnych cech. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości fototapetę, na podkładzie flizelinowym, która będzie zakrywała nierówności ściany, tworząc gładką powierzchnię. Jej niewątpliwą zaletą jest nieskończona liczba wzorów i betonowych wariacji, które sprawdzą się w kreatywnych wnętrzach.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://fguardi.com.pl/