Kasacja aut

Kilkunastoletni, niesprawny pojazd to problem, który może się wydawać dość trudny do rozwiązania

 

Jednak okazuje się, że istnieje dobre rozwiązanie

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest kasacja aut Kłodzko. Na rynku istnieje wiele certyfikowanych stacji złomujących pojazdy. Koszt naprawy wiekowego samochodu niejednokrotnie przewyższa jego wartość, a jego sprzedaż jest wyjątkowo trudna, wręcz niemożliwa. Samodzielny demontaż i sprzedaż pojazdu na części jest nielegalny, ponieważ może powodować zanieczyszczenie środowiska. Pozbycie się pojazdu wiąże się także z koniecznością jego wyrejestrowania w Urzędzie Komunikacji.

 

Wyrejestrowanie wymaga przedstawienia dokumentów potwierdzających kasację

Certyfikowana stacja zezłomuje pojazd i wyda odpowiednie zaświadczenie, które jest honorowane w urzędach. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie likwidacji i wyrejestrowania samochodu w zakładzie ubezpieczeń. Kasacja pojazdów Ząbkowice nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Za auto otrzymamy zapłatę w wysokości kilkuset złotych.

 

Cena będzie zależeć przede wszystkim od wagi auta, ale w związku z tym, że niektóre, sprawne części mogą być przez stację złomującą sprzedane, cena uzależniona jest również od marki samochodu i rodzaju silnika. Za auto dobrej marki można uzyskać nawet 1000 złotych. Aby zezłomować auto, należy przygotować odpowiednie dokumenty, takie jak m.in. dowód rejestracyjny. Niesprawne auto może zostać przetransportowane lawetą do miejsca utylizacji przez zakład zajmujący się kasacją. Koszt transportu jest odliczany od wartości auta.

 

Kasacja aut Wałbrzych jest przeprowadzana w sposób, który jest bezpieczny dla środowiska

Nie warto więc pozbywać się auta na własną rękę, gdyż uniemożliwia to jego wyrejestrowanie i może pociągać za sobą konsekwencje prawne. Kasacja pojazdów przez odpowiednią firmę pozwoli nam uniknąć tego rodzaju kłopotów.