Laserowe usuwanie owłosienia

Gładkie ciało jest jak najbardziej pożądane przez wiele osób, a w szczególności przez kobiety. Brak presji pozbywania się zbędnego owłosienia jest kuszącą opcją, szczególnie latem. Depilacja sprawia, że włosy są usuwane, jednak po krótszym lub dłuższym czasie one niestety odrastają. Dlatego popularne jest laserowe usuwanie owłosienia Rzeszów. Laser działa w bardzo prosty sposób.

Światło lasera jest pochłanianie przez włosy i zamieniane na ciepło, które niszczy te elementy włosa, dzięki którym może on swobodnie rosnąć. Laserowe usuwanie owłosienia zadziała inaczej na każdą kobietę. Najlepsze, i najszybsze efekty można zauważyć u brunetek lub po prostu kobiet o ciemniejszych włosach, ale jasnej karnacji. Wtedy ten barwnik jest o wiele skuteczniej niszczony. Nie jest ona jednak skuteczna u pań, gdy kontrast pomiędzy karnacją a kolorem włosów jest niewielki, czyli u kobiet jasnowłosych o porcelanowej skórze. Jednak jeden zabieg nie wystarczy, aby osiągnąć zadowalające efekty. Potrzebne są minimum cztery zabiegi, które przeprowadzane są w odstępstwie kilku tygodni.

Redukcja włosów jest trwała w przypadku od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent całego owłosienia. Reszta włosów, czyli jakieś od dziesięciu do dwudziestu procent odrasta w ciągu życia, jednak jest ich niewiele, a także są one delikatniejsze i jaśniejsze. Na początku powinien być przeprowadzony indywidualny wywiad z każdą zainteresowaną klientką. Lekarz musi przeprowadzić wywiad, dotyczący koloru włosów, ich rodzaju, oraz stanu i koloru skóry.

Dzięki temu dobierze odpowiednią dawkę lasera, a także w ogóle stwierdzi, czy jest sens przeprowadzać takie zabiegi. Musi także poinstruować pacjentkę, aby przez zabiegiem ogoliła skórę, a także ją umyła, jednak nie stosowała na nią żadnych kremów, balsamów czy maści.

Zabieg nie jest mocno bolesny. W czasie, kiedy laser strzela światłem, można odczuć pieczenie lub kłucie. Odczucia jednak zależą od danego typu skóry oraz progu bólu klientki, jednak zabieg jest znośny.