Maszyny do znakowania laserowego

Znaczna większość małych i dużych firm zwraca niemałą uwagę do nanoszenia swoich charakterystycznych znaków firmowych czy emblematów na różnego rodzaju towary. W tym celu wykorzystują specjalistyczne maszyny do znakowania laserowego. Są głównie używane do cięcia i grawerowania rozmaitych kształtów na materiałach. Mogą to być zarówno proste wzory, jak i skomplikowane.

znakowanie laserowe

Jakie są najczęstsze powody zakupu maszyny do znakowania laserowego?

Jednym z głównych przyczyn, dlaczego warto zaopatrzyć się w maszyny do znakowania laserowego, jest ich niesamowita dokładność i precyzja. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie doskonałych rezultatów podczas pracy, ponieważ pojedyncze strzały wykonywane laserem są praktycznie niezauważalne dla ludzkiego oka, co daje zaskakująco dobre efekty. Kolejnymi istotnymi cechami są wszechstronność i elastyczność, gdyż laser pozwala na wycięcie i grawerowanie nawet bardzo małych elementów. Znajduje swoje zastosowanie w wielu sektorach produkcyjnych, gdyż laser może być używany do cięcia wielu rodzajów metali czy plastiku. Maszyny do znakowania laserowego znacznie oszczędzają czas, co pozwala na obniżenie kosztów zakupu i instalacji oprzyrządowania.

Największe zalety maszyny do znakowania laserowego

Głównym atutem ich użytku jest przede wszystkim możliwość cięcia różnych materiałów takich jak: blacha, żeliwo, tytan czy nawet stal nierdzewną. Doskonale poradzą sobie również w obróbce materiałów odbijających światło m.in. miedź i aluminium.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na naszą stronę internetową https://coding.koenig-bauer.com/pl/produkty/lasery/