Modele bim

Tworzenie projektów w programach pozwalających na obsługę modele bim staje się coraz bardziej popularne. Innowacyjne rozwiązanie dostosowane do potrzeb tworzenia planów budowy budynków od samego ich początku pozwala na wyeliminowanie błędów, które mogłyby się pojawić podczas pracy. Modele bim ułatwiają prace budowlane na każdym jej etapie i wizualizują wszystkim organom  procesy, jakie muszą zostać uwzględnione.

Zaplanuj budowę

Ułatwianie sobie pracy przez korzystanie z modele bim jest rozwiązaniem, który można wykorzystywać podczas prac nad planami, projektami, prowadzeniem budowy czy zarządzaniem. Każdy z organów jest w stanie na nim skorzystać, zaczynając od architekta, przez oddział inżynierów i na właścicielu kończąc. Modele bim są w stanie w sposób łatwiejszy, niż ten tworzony na kartce, zwizualizować pracę, która musi być wykonana w jakim miejscu, o jakich wymiarach, a warstwy fundamentów, rur i ścian w przejrzysty sposób będą się na siebie nakładać dając planowany obiekt budowy.

Modele bim

Manipulacja rzeczywistością

Praca z modele bim będzie sprawdzać się nie tylko w przypadku planowania nowych budynków, ale i podczas renowacji tych starych. Dzięki technologii możemy bez problemu zwizualizować w programie obraz obiektu po jego przebudowach czy rozbudowach. Dzięki zawieraniu przez modele bim rzeczywistych wymiarów jesteśmy w stanie dopracować każdy element budowy, a podczas projektowania w dowolnym momencie mamy możliwość je zmieniać podając inne parametry. Manipulacja tego typu planami jest zdecydowanie łatwiejsza i wygodniejsza. 

 

Więcej informacji na stronie https://bimup.tech/