Przewiert sterowany

Fraza – przewiert sterowany, brzmi dla wielu osób nieznajomo. Nie ma się czemu dziwić, jako że przewierty i odwierty są raczej zaawansowaną formą techniki, z którą styczność mają głównie osoby na co dzień pracujące z tą technologią. Z drugiej jednak strony, w nieustannie modernizującym się świecie będziemy mieć coraz częściej do czynienia z tego typu procesem. Dlatego warto w takich chwilach orientować się jakie jest jej przeznaczenie.

 

Przewiert sterowany – przeznaczenie?

 

Tak zwane horyzontalne przewierty kierunkowe umożliwiają wykonanie wielu różnych rodzajów instalacji, takich jak kanalizacja, wodociągi, linie elektryczne czy nawet gazociągi. Co więcej, jest to metoda bezwykopowa co oznacza, że możliwe stają się prace, gdzie niemożliwym jest wykonanie otwartego wykopu. Czyli gdzie dokładnie?

Przewiert sterowany

Przewiert sterowany, najlepsze zastosowanie

 

Technologia ta wykorzystywana jest przede wszystkim na terenach silnie zurbanizowanych, gdzie otwarte wykopy mogłyby utrudniać ruch lub życie mieszkańców. Przewiert sterowany jest również niezastąpiony w miejscach gdzie gęsto występują wodociągi, linie telekomunikacyjne czy elektryczne. W takim wypadku wymagany jest precyzyjny przewiert, który nie uszkodzi tych instalacji. W niektórych przypadkach technologia ta jest również niezbędna przy przekraczaniu rzek lub zbiorników wodnych. Przewiert sterowany można bowiem wykonać pod nimi, nie naruszając ich naturalnego środowiska. To samo dotyczy pokonywania gór lub wzniesień, gdzie dużo bardziej opłacalne jest właśnie wiercenie pod tym terenem. https://www.telbest.pl/przewierty-sterowane.html#technologia-przewiertow-sterowanych