Różaniec świętego Benedykta 

Religia chrześcijańska jest głęboko zakorzeniona w polskiej tradycji i kulturze. Od wielu wieków nowe pokolenia wyrastają na katolickich wartościach. Szczególne miejsce w sercach Polaków zajmuje kult Matki Boskiej oraz modlitwa różańcowa. Wyjątkowy różaniec świętego Benedykta to wyjątkowa odmiana różańca, który został wzbogacony o medal św. Benedykta. 

Różaniec świętego Benedykta – pochodzenie 

różaniec św benedykta

Benedykt z Nursji to święty kościoła katolickiego uważany za jednego z ojców Kościoła i głównego patrona Europy. Urodził się około 480 roku jako brat bliźniak świętej Scholastyki. Został mnichem i w czasie pustelniczego życia całkowicie zawierzył swoje życie Bogu. W 529 roku założył klasztor na Monte Cassino.   Różaniec świętego Benedykta  jest piękną pamiątką oddania swojego życia wierze i całkowitego zawierzeniu Bogu. 

Dla kogo różaniec świętego Benedykta

Dla wszystkich wiernych w Polsce modlitwa różańcowa jest szczególnie ważna.  Różaniec świętego Benedykta w miejscu dużych paciorków medale św. Benedykta oraz krzyż tego samego patrona. To idealny prezent dla architektów, górników, inżynierów, nauczycieli czy uczniów – gdyż święty Benedykt jest patronem każdej z tych grup. 

różaniec św Benedykta

Różaniec świętego Benedykta – element chrześcijańskiej tradycji

Cudowny medal  świętego Benedykta stał się znany w XI wieku za sprawą cudownego uzdrowienia i do tej pory jest obecny w chrześcijańskiej tradycji. Medal świętego Benedykta dodatkowo zawiera zaszyfrowany egzorcyzm, który chroni przed złem. Od setek lat wiele tysięcy wiernych powierza  swoje problemy świętemu Benedyktowi modląc się na różańcu, znajdując ukojenie w Panu.