Samochód potrzebny każdemu

Kasacja aut – rozwiązanie problemów nadmiernej ilości samochodów?

Samochody – któż dziś nie ma auta. Samochody są wszędzie, dosłownie. W wielu domach zdarzają się dwa, a nawet i więcej egzemplarzy. Wygodnictwo, a może i snobizm niektórych osób, doprowadziły do tego, że ludzie potrafią mieć w domu tyle samochodów ile jest w nim dorosłych posiadających prawo jazdy. Przykład z sąsiedztwa, gdzie mieszka sześć osób dorosłych (dwie rodziny z dwójką dzieci i dziadek), które posiadają siedem aut. To, że nie mają gdzie nogi na podwórku postawić i często ulica staje się nieprzejezdna dzięki parkowaniu na niej- nie jest jeszcze takie złe.

kasacja-aut-klodzko
Najgorsze, a właściwie najzabawniejsze jest, kiedy ktoś chce gdzieś wyjechać. Biorąc pod uwagę, że podwórko należące do ich posesji jest wąskie i długie, zmuszeni są parkować gęsiego-jeden za drugim. Cyrk zaczyna się wówczas, kiedy jedna z osób zechce wyjechać. A już największa parodia ma miejsce w momencie, kiedy wyjeżdża ta ostatnia. Przychodzi wtedy cała szóstka i wyprowadzają siedem aut na ulicę.
Samochody ich nie są pierwszej nowości. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że przynajmniej trójce przydałaby się wycieczka w miejsce, gdzie dokonywana jest kasacja pojazdów. Po tym co można zaobserwować, tym ludziom w zupełności wystarczyłyby trzy auta, bowiem połowa z nich nie pracuje, a reszta ma zajęcie na miejscu. Kasacja aut w ich przypadku byłaby na prawdę dobrym rozwiązaniem. Bazując jedynie na obserwacji, można wywnioskować, że albo tak bardzo się przyzwyczaili, że każdy musi mieć swój samochód, albo robią to pod publikę, chcąc pokazać, że ich stać, lub po prostu nie myślą racjonalnie.

zlomowanie-pojazdow-walbrzych

Wiadomo przecież, że utrzymanie samochodu kosztuje. I nie mam na myśli corocznych opłat-bo to akurat jest sprawa oczywista. Należy przede wszystkim doliczyć niechciane naprawy, czy też konieczne wymiany zużywających się części, płynów, filtrów. Do tego przegląd techniczny pojazdu, bez którego auto może sobie jedynie na podwórku postać i szereg innych nieplanowanych wydatków, które pojawiają się praktycznie non stop w związku z codziennym użytkowaniem pojazdu. Dlatego ci Państwo, jak i wiele innych osób, powinni uczciwie zastanowić się czy posiadanie większej ilości aut jest na pewno do szczęścia potrzebne.