Termofor gumowy z gustownym pokrowcem idealnym podarkiem dla wszystkich.

Zbawienne własności ciepła, znane są od dawna. Ogrzewanie ciała, w celu uśmierzenia bólu, czy polepszenia stanu zdrowia, jest bardzo funkcjonalne i nierzadko działa lepiej, niż farmaceutyczne środki znieczulające.

Najbardziej znanym narzędziem, do tego rodzaju zabiegów, jest termofor gumowy – to znaczy zbiornik, planowany do wypełnienia gorącą wodą. Po zapełnieniu, jego cała powierzchnia grzeje się i jest gotowa do użycia. Wysoka temperatura termofora gumowego, trzyma się również do paru godzin, co zezwala na efektywną terapię cieplną, na długo.

Na które dolegliwości jest dozwolone stosować gorące okłady?

Bóle brzucha – związane z menstruacją, spowodowane dyspepsją lub napięciem nerwowym. Gorący okład rozluźnia mięśnie, wobec tego łagodzi skurcze oraz zapewnia wyczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle połączone z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – gorące okłady, dopomagają zredukować dolegliwości bólowe;
Marne krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu aktywują krążenie, dzięki czemu ustrój szybciej się ociepla.

Azaliż stosowanie termofora gumowego jest pewne?

Jeśli nie mamy przeciwwskazań medycznych do wykorzystywania gorących kompresów, używanie termofora jest bezpieczne i w odróżnieniu do farmaceutycznych środków znieczulających, nie powoduje uszkodzenia żołądka czy trzustki. Powinno się jednakże pamiętać, o paru regułach wykorzystywania termoforu.

termofor gumowy

Nie należy termoforu zapełniać ukropem.
Nie powinno się przykładać termoforu wprost na skórę, przez długi okres.
Po wypełnieniu, powinno się sprawdzić, azali jest on poprawnie zamknięty, by uniknąć poparzenia.
Dzisiaj projektanci termoforów, proponują dużo kolorowych pokrowców, dzięki czemu osiągają one kolejny pozytyw – zdołają stać się nader przydatnym podarunkiem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza walorami estetycznymi, zapewnia pomocną obronę skóry, przed potencjalnym oparzeniem.

Termofor kategorycznie ma obowiązek znaleźć się w wszelkiej domowej apteczce, albowiem jest wszechstronnym a także niesłychanie nieszkodliwym narzędziem, łagodzącym bóle przeróżnego zapoczątkowania.