Trochę informacji o spływach

Wybierając się na wolne w naszym państwie na ogół jedziemy na Mazury, w góry czy też nad morze. Przede wszystkim jednak urozmaicone są właśnie polskie góry. Każdy, nie istotne czy od zawsze wędruje po górach, bądź jedzie wędrować po raz pierwszy, zdoła odszukać miejsce do siebie. Dobrym kierunkiem będą na 100% Pieniny. Pieniny to góry polsko-słowackie. Posiadają kilkadziesiąt traktów turystycznych, którymi mogą przechadzać się osoby poszukujące przygód. Szlaki mają urozmaicony poziom trudności, tak aby w wyższym stopniu i mniej wprawne osoby zdołały wyselekcjonować ścieżki przystosowane do własnych kwalifikacji.
Nieomal całkowite Pieniny są częścią Pienińskiego Parku Narodowego, i co za tym idzie znajdują się na obszarze otoczonym ochroną.

rafting dunajec

Charakterystyczną atrakcją Pienin staje się Dunajec. Jest to rzeka, na której planowane są spływy kajakowe tego rodzaju jak np. rafting dunajec. Na cząstkach o sporym stopniu trudności powinny być one doświadczeniem niemalże ostatecznym. Każdy kto lubi adrenalinę nie powinien sobie odmawiać takiego wariantu uciechy.
Pozostałe sporty extremalne, które można praktykować w Pieninach to chociażby wspinaczka. Jest to trudny sport pod kątem wytrzymałości oraz brawury. Trzeba też często wykazać się samokontrolą umysłu w trakcie wspinaczki, jako że każde nasze decyzje zdołają zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu.

rafting dunajec

Jest to przede wszystkim istotne, jeżeli wspinamy się w parach, a nie pojedyńczo. Atrakcje pieniny to jednakże przede wszystkim grzbiety górskie. Najwyższym szczytem bywają Trzy Korony, a najpiękniejszym jest Sokolica. Warto jest odwiedzić także Wązóz Homole oraz wodospad Zaskalnik. Jeżeli ciekawi nas architektura powinniśmy udać się do Zamku w Niedzicy oraz do Zamku Czorsztyńskiego.
W Pieninach bywa również co wykonywać w zimie. Jeśli lubimy podróż na nartach obowiązkowo powinniśmy odwiedzić Szczawnicę. Młodzi narciarze oraz niewielkie dzieci będą mogli poszaleć w Kacwinie. Zimą także można udać się na wędrówki górzyste, a jeżeli wolimy siedzieć w domku tuż przy kominku, to warto wyposażyć się w grzaniec a także oscypki.