Wakacje w Pieninach

domki pieniny

Ta piękna grupa górska ma się czym pochwalić,

a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Pieniny urzekają wspaniałą przyrodą i pięknymi widokami, a dzięki gęstej sieci szlaków pieszych każdy z nas może zaplanować wyjątkową trasę wędrówki po tych górach. Turystyczną wizytówką tej części kraju już dawno stały się takie uzdrowiska, jak Krościenko czy Szczawnica oraz flisackie łodzie, w których spragnieni przygód turyści mogą pokonać słynny przełom Dunajca. Pieniny, podziwiane z takich łodzi, prezentują się wspaniale, a sam spływ jest atrakcją, z której koniecznie trzeba tu skorzystać. Wspaniale prezentują się też oferty aktywnego wypoczynku, a tras, na które mogą postawić amatorzy pieszych wypraw, jest wiele. Które z nich cieszą się największym powodzeniem?

Kuszą Trzy Korony i Wąwóz Sobczański,

intryguje też malowniczy Wąwóz Homole oraz wznosząca się nad nim Wysoka. Dolina Dunajca i leżące w niej miejscowości kuszą, podobnie jak cenne zabytki, w gronie których wyróżniają się zamki w Niedzicy i w Czorsztynie. Zabudowa Szczawnicy, drewniany kościółek w Dębnie Podhalańskim czy Dworek Tetmajerów w Łopusznej – oto kolejne atrakcje, które skutecznie zachęcają turystów do spędzania wolnego czasu właśnie w Pieninach. Ta niezwykła grupa górska może się jednocześnie pochwalić rewelacyjnym zagospodarowaniem, dzięki czemu zaplanowanie letniego wypoczynku na jej terenie staje się o wiele łatwiejszym zadaniem dla każdego z nas.

Dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, że w pienińskich letniskach każdy z nas bez większych problemów znajdzie dla siebie wygodne kwatery w przystępnej cenie. Wielką popularnością cieszą się tu letniskowe domki Pieniny taką ofertą przyciągają większe rodziny oraz grupy młodych przyjaciół, dla których niska cena oraz niezależność są cechami bardzo ważnymi. Korzystanie z letniskowych domków to idealne rozwiązanie – szczególnie dla tych, którzy czas spędzany w pienińskich miejscowościach chcą wykorzystać maksymalnie.
Zapraszamy do domkipodkuznia.pl