Walka z przebarwieniami

Jednym z problemów skórnych są przebarwienia. Występują one u ludzi w każdym wieku i niezależnie od płci. Każdy inaczej sobie z nimi radzi. Kobiety często drobne zmiany przykrywają makijażem. W przypadku większych, bardziej rozlanych stają się niestety źródłem wielu niepotrzebnych kompleksów. Przyczyna ich powstawania nie jest do końca znana. Szereg czynników może mieć wpływ na ich powstanie, o czym mowa poniżej. Na szczęście współcześnie można z nimi skutecznie walczyć stosując różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Czynniki sprzyjające powstawaniu przebarwień

Zażywanie antybiotyków, tabletek antykoncepcyjnych oraz różne choroby mogą powodować powstawanie tego typu zmian lub ich nasilenie, jeżeli już wcześniej występowały. Niekorzystne dla skóry jest również opalanie się bez filtrów oraz częste korzystanie z solarium. Wszelkie zaobserwowane zmiany skórne w tym przebarwienia należy zawsze konsultować ze specjalistą, który pomoże ustalić przyczynę ich powstania oraz ustali dalszy, szczegółowy plan leczenia.

Metody leczenia i usuwanie przebarwień kraków

Rozpoczęcie procesu usuwania przebarwień powinno zawsze zostać poprzedzone dogłębnym badaniem stanu skóry przez specjalistę.Takie badanie pozwoli ocenić skalę problemu i zaproponować specjaliście określony sposób leczenia dopasowany do konkretnej osoby i jej przypadłości.

Współcześnie istnieje wiele metod i sposobów leczenia przebarwień. Do najpopularniejszych zaliczamy:
– stosowanie odpowiednich kremów i maseczek z dodatkiem witamin C, A i B
– wszelkiego rodzaju peelingi oraz mikrodermabrazję. Skuteczne w przypadku stosunkowo niewielkich przebarwień. Podczas ich wykonywania dochodzi do złuszczania naskórka, a wraz z nim usuwane są drobne przebarwienia
– leczenie laserem szczególnie polecane do usuwania głębszych i większych przebarwień. Naświetlanie zmienionego obszaru skóry powoduje, że komórki w skórze nagrzewają się aby przez kolejne dni złuszczać się. Proces ten trwa przez okres około dwóch tygodni. Aby zabieg laserowy przyniósł oczekiwany efekt należy go wykonywać regularnie, czyli w seriach i z częstotliwością ustaloną przez specjalistę.

Jak widać istnieje obecnie wiele skutecznych metod leczenia różnych postaci przebarwień. Podstawą jest jednak to aby osoba, która zmaga się z tym problemem na co dzień nie zamykała się w sobie i nie wstydziła się swojej przypadłości, ale żeby udała się do specjalisty, który opracuje program leczenia i dobierze właściwe zabiegi oraz ustali częstotliwość ich wykonania.