Wiesz co to unit stomatologiczny?

Stomatologia jest umiejętnością, której należy uczyć się przez lata, żeby dojść do wprawy w najmniej wykonywanych ruchach. Wizyta u stomatologa bywa wielce nerwowa wprost wywołująca traumę dla mnóstwa osób. To dlatego bardzo istotne jest zapewnienie sobie jak największego komfortu z tym powiązanego. Nawet stomatolog, który ma bardzo dobre zdolności bez chociażby elementarnego wyposażenia gabinetu, nie będzie zdolny przeprowadzić ani jednego zabiegu dentystycznego.

Gabinet stomatologiczny musi zachowywać wszystkie zasady higieny a także bezpieczeństwa więc wnętrze robi wrażenie chłodnego i sterylnego pokoju. Nadaje specyficznego stylu, a zarazem jednym z najważniejszych w wyposażeniu gabinetu jest unit stomatologiczny zapewniający wykonywanie zabiegów w optymalnej pozycji wygodnej też dla pacjenta. Dawniej unit stomatologiczny niczym się nie odróżniał. Czasami była możliwość aby go przystosować do postury pacjenta zupełnie odmiennie niż unity, które mieszczą wszelki wymagany sprzęt do przeprowadzenia operacji. Unity występują w wersjach mobilnej i stacjonarnej, posiadają regulacje poziomu, wysokości czy też kąta nachylenia, regulacje zagłówka lub innych elementów, przez co można ustawić je w taki sposób, aby nawet najtrudniejszy zabieg móc zrealizować w optymalnej pozycji nie jedynie poręcznej dla lekarza, ale także dla leczonego. Unity stomatologiczne są zaopatrzone w spluwaczkę, ramię lampy oraz lampę ultrafioletową, trzymak na kubeczki, ślinociąg, skrzydło z tacką jak i końcówkami i skrzydło z panelem sterującym.

unity stomatologiczne


Zaopatrzenie poboczne można dowolnie dostosować tak, by zagwarantować lekarzowi należyte warunki do pracowania w gabinecie. Cena unitów stomatologicznych waha się w granicach od 15 tysięcy do nawet ponad 100 tysięcy złotych. Zdrowy uśmiech jest równoznaczny ze zdrowym ciałem a odpowiednie zaopatrzenie gabinetu jest komfortem pracy dla dentysty.