Wspaniałe wyjście dla mam

Współczesna mama

Dziś wszyscy mamy bardzo niewiele czasu. Absorbuje go własne życie zawodowe, przez co często cierpią pociechy. Głównie na całkowitym etacie pracuje podobnie ojciec jak i matka, stąd czasu, jaki mogliby oddać własnym potomkom, zostaje nadzwyczaj niedużo. Natomiast pociechy, szczególnie paruletnie, bez ustanku potrzebują troski. Rozwiązaniem może być żłobek albo przedszkole, ale ilość wolnych miejsc w tych placówkach bywa ograniczona więc zwyczajnie nie będą w stanie ulokować wszystkich zainteresowanych.


Wtedy ze wsparciem może nadejść nam opiekunka do dzieci. Naturalnie, nie należy protekcji nad naszą latoroślą powierzać komukolwiek, toteż jeśli rozpatrujemy wynajęcie niani najlepiej jest szukać pośród kolegów lub rodziny. Być może wśród własnych krewnych odnajdziemy studentkę, która będzie chciała trochę dorobić, a co do której mamy pełne przekonanie, że jest porządna, zdrowa, odpowiedzialna, nie bierze narkotyków oraz że nie zorganizuje pod naszą nieobecność imprezy? Niania, która realizuje te wszelkie kryteria to autentyczny skarb. W końcu młodość ma własne minusy, tym samym, o ile naszej niani podnosimy poprzeczkę za daleko, być może się stać, iż nim ją zaangażujemy własne maleństwo nie będzie potrzebować troski.

Właściwa opiekunka

Opłaca zastanowić się nad zatrudnieniem bardziej doświadczonej, profesjonalnej opiekunki. Zazwyczaj bywają to osoby, które mogą pochwalić się porządnymi opiniami. Tutaj również warto popytać wśród znajomych oraz rodziny – być może ktoś korzystał z usług niani, jaką jest w stanie powierzyć nam z czystym sumieniem?


Pomnijmy tymczasem, że opiekunka do dziecka nie zastąpi rodzica, że bez względu od tego, czy spełniamy się w zawodzie, czy własna profesja bywa wymagająca i pracochłonna czy nie – trzeba dbać o budowanie więzi z własnym milusińskim. Jeśli zaniedbamy ten element – mentalny a także cielesny rozwój małego członka rodziny może zostać zaburzony.

Źródło: Agencja Dudek