Zastosowanie ramp mobilnych.

W szeroko pojętej branży transportowej dominują teraz tzw. rampy mobilne. Czym są i dlaczego warto z nich korzystać? Od ramp tradycyjnych różnią się one możliwością zmiany położenia (stąd nazwa: mobilne). Dzięki temu można je postawić w danym miejscu tymczasowo (np. na terenie magazynu postawionego jedynie na jakiś czas) lub w miejscu, w którym – z różnych przyczyn – nie ma możliwości na instalację rampy stałej.

rampy mobilne

Oczywiście zanim zainwestujemy w jakiekolwiek rampy mobilne, upewnijmy się, że ich producent zapewnia bezpieczeństwo. Najlepiej, gdy dostaniemy do wglądu certyfikaty potwierdzające zgodność konkretnych ramp z normami bezpieczeństwa. Poza tym warto upewnić się, w jaki sposób daną rampę można kontrolować. Niektóre modele posiadają regulację hydrauliczną, inne elektro-hydrauliczną – wszystko zależy więc od tego, jakie wymagania mamy my. Do ważnych parametrów ramp mobilnych należy również: rozmiar (liczony zarówno, gdy rampa jest rozłożona, jak i gdy jest złożona), maksymalna waga załadunku, materiał, z którego dana rampa została wykonana, i oczywiście cena (przy czym te bywają bardzo różne). Dobrze też, gdyby rampa posiadała silne koła – zwłaszcza gdy interesują nas rampy o dużym załadunku. Silne, a ponadto bezpieczne dla powierzchni (którą kilkutonowe obciążenie może poważnie uszkodzić). Zresztą, zniszczenie nawierzchni możemy przypłacić karą finansową.

Podsumowując, dzięki rampom mobilnym można uprościć i przyspieszyć proces załadunku i rozładunku w miejscach, w których nie może być ramp stałych. Aby jednak korzystać z wszystkich zalet tego urządzenia, trzeba poświęcić chwilę uwagi na wybór oferty (bez względu na to, czy chodzi o zakup takiej rampy, czy o jej wynajem). Gdy już będziemy te oferty analizować, pamiętajmy, że najważniejszą cechą rampy powinno być bezpieczeństwo.