Znaczenie języka angielskiego w dzisiejszych czasach

Byliśmy ostatnio z grupką uczniów z Krakowskiego liceum na spotkaniu z uczniami z Erasmusa z Anglii. Spotkanie miało na celu naukę języka angielskiego poprzez praktyczną wymianę zdań, lecz na temat przyszłej pracy uczniów i tego jak wygląda życie za granicą. Nie sądziliśmy, że uczniowie aż tak bardzo zaangażują się w rozmowę i odkryją aż tak ogromne znaczenie języka angielskiego w dzisiejszych czasach i wrócą aż tak zmotywowani do nauki. Całe doświadczenie wyszło nam bardzo pozytywnie i planujemy pracować nad organizowaniem większej ilości tego typu spotkań. Ale do rzeczy, co się działo na tym spotkaniu że uczniowie aż tak mocno poruszeni wzięli się do pracy po powrocie ?

Tłumacz angielskiego

Uczniowie z Anglii gdy poruszono temat pracy w Londynie zaczęli wymieniać korzyści płynące z posiadania wykształcenia wyższego w danej dziedzinie i co oferuje praca za granicą i staż. Naprawdę jest się nad czym zastanawiać, lecz głównym warunkiem jest posiadanie certyfikatu C1 dla osób przyjezdnych z języka angielskiego. Niektóre osoby na sali dostały lekkiego kopa motywacji, żeby zacząć mocno pracować nad swoim językiem. Gdy niektóre osoby usłyszały, że po studiach w branży IT w Londynie można zarabiać 25 tys. PLN widać było, że zaczęły się mocno zastanawiać nad wyborem studiów, lecz bez angielskiego ani rusz.

Znaczenie języka angielskiego

Bardzo nas to ucieszyło, że młodzi ludzie pełni ambicji, po takim spotkaniu nabrali wiatru w żagle i pełni motywacji przychodzą na angielski i dodatkowo poświęcają na niego chętniej więcej czasu. Często pytają nas o dobre dodatkowe szkoły języka lub też tłumacz angielskiego w Krakowie. Mówią, że wpisując frazy język angielski Kraków, angielski Kraków czy nauka angielskiego Kraków wyskakuje zbyt dużo propozycji i nie wiedzą co wybrać.
W Krakowie jest dużo szkół języka angielskiego lecz polecamy wybrać tą która oferuję dla was najlepszą ofertę dobraną indywidualnie pod wasze umiejętności i wymagania czasowe oraz ilość osób w grupie. To również ma swoje znaczenie czy chcemy się uczyć indywidualnie czy w grupie.

tłumacz angielskiego