2 mins read

Co uczynić, tak aby odzyskać rozkosz ze snu?

Dobór właściwego materaca jest z pewnością bardziej znaczącym elementem niż choćby wybór tylko łóżka. Od materacy zależy nie tylko jakość swego relaksu, ale też forma swego kręgosłupa, tak więc przed kupnem powinno się dokładnie się namyśleć a także wybrać najodpowiedniejszy model, jaki jest możliwy do zakupienia teraz w sklepie. Dziś w Polsce doskonałą popularnością cieszą się materace bonellowe, z lateksu lecz również tradycyjne materace z pianki poliuretanowej. Selekcja stosownego materaca jest wybitnie banalnym zadaniem jedynie w chwili gdy zidentyfikujemy wszelkie minusy i wartości poszczególnych modeli materacy.

polstermöbel mit schlaffunktion


W Polsce zazwyczaj kupuje się materace bonellowe, jakie bardzo często nazywane są powszednio materacami ze sprężynami. W wygodne materace wyposażone są kanapy do salonu z funkcją spania potocznie zwane polstermöbel mit schlaffunktion. Materace tego rodzaju są wykorzystywane w tapicerstwie meblowym już od bardzo dawna a więc praktycznie niejeden starszy materac jest naturalnie sprężynowy. Stale materace ze sprężynami otaczane były bardzo cieniutką warstwą specjalnej pianki poliuretanowej, w efekcie czego po licznych miesiącach ich używania nierzadko przedziurawiały naszą tapicerkę a potem wydostawały się niestety na zewnątrz. Dzisiejsze typy materacy doposażone są oprócz tego w pewną powłokę ochronną, jaka sprawia iż pianka taka nie ma praktycznie możliwości wydostania się na zewnątrz. Wybierając materace ze sprężynami pierwsze winniśmy zwrócić swoją uwagę na formę drutu. Przyjęto regułę, że im tęższy drut tym jakość materaca jest bardziej pokaźna.

W Polsce niesłychanie ogromną popularnością cieszą się też materace woreczkowe, jakie także bazują na układzie zastosowanych sprężyn. Jeżeli zdecydujemy się rzeczywiście na kupno takiego gatunku materacy to winniśmy wybierać tego rodzaju modele, które mają niezwykle dużą miarę sprężyn. Im większą liczbę sprężynek będzie posiadał nasz materac tym będzie on elastyczniejszy oraz zdecydowanie doskonalej będzie dopasowywał się do własnego ciała.

Należałoby skierować uwagę także na materace z lateksu, jakie okazują się niesłychanie elastyczne i zapewniają nam prawidłowy i komfortowy sen. Materace z materiału lateksowego w żadnym wypadku nie odkształcą się pod oddziaływaniem ogromnego ciężaru dlatego też są świetnym wyjściem dla małżeństw.

Źródło: polstermöbel mit schlaffunktion