Czym jest unit stomatologiczny?
2 mins read

Czym jest unit stomatologiczny?

Unit stomatologiczny jest podstawowym urządzeniem pracy doktora stomatologa, bez jakiego nieco kłopotliwie jest sobie przedstawić współczesne leczenie pacjenta.

Prawidłowo unity stomatologiczne zaopatrzone są w elementy tego rodzaju jak blok zasilania, lampę halogenową (zabiegową), siedzisko dla klienta, blok spluwaczki, konsoletę doktora (wraz z panelem narzędziowym plus sterującym funkcjami unitu), regulator nożny, stanowisko (stół) asysty, ślinociąg (i/ lub ssak), a także w urządzenia peryferyjne.

unit stomatologiczny

Rzecz jasna poza wyżej wypunktowanymi, fundamentalnymi elementami, unit stomatologiczny wolno pomocniczo zaopatrzyć w piaskarkę, skaler, bądź inne elementy, w taki sposób, by dopasować narzędzie do wymagań danego lekarza, lub gabinetu.

Unity stomatologiczne

Unity stomatologiczne nie przynależą do tanich sprzętów, ale szczęśliwie jest sposobność odkupienia unitów używanych, będących z gabinetów, które zdecydowały się na zmianę przyrządu, bądź też z lokali rozwiązywanych. Taki sprzęt jest w stanie istnieć z powodzeniem stosowany, istotne tylko, by pamiętać o jego czasowym serwisowaniu, co pozwoli już wcześniej znaleźć przypuszczalne usterki i zapobiec poważniejszym awariom.

Unit stomatologiczny

Należałoby również, zarówno w przypadku sprzętu świeżo kupionego, a także używanego, zatroszczyć się o z pozoru bagatelne elementy, takie jak metodyczne użytkowanie dodatkowych wkładów do spluwaczek, aby uniknąć zapychania odpływowej aparatury gazikami, bądź regularne analizowanie nieskazitelności filtrów w ślinociągu i porządkowanie ich gdy będzie to potrzebne. Stosownym pomysłem jest zarówno używanie specjalnych nakładek na fotel badanego, umieszczanych na wysokości nóg. Pomaga to ustrzec się jego pobrudzenia (o co nietrudno w sezonie jesiennych chlap) oraz możliwego zniszczenia. Tego typu banalne z pozoru działania z pewnością spowodują, iż unit stomatologiczny cieszyć się będzie długą żywotnością.

 

Źródło: www.topdental.pl