Enbio
1 min read

Enbio

Czym jest enbio?

Enbio jest to urządzenie parowe, które służy do szybkiej sterylizacji narzędzi używanych przez stomatologów, chirurgów, podologów, kosmetyczki oraz studia tatuażu. 

Urządzenie enbio to najprawdopodobniej jedyna metoda zapewniająca pełną skuteczność i bezpieczeństwo sterylizacji. Enbio jest w stanie w pełni wysterylizować narzędzia, które  dają ochronę przed zakażeniem chorobami typu: wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz C, HIV, choroby wywołane przez grzyby z rodziny Candida. 

Szuflady różnych rodzajów sterylizatora enbio mieści kilka szuflad zazwyczaj jest ich do 8 pakietów. Narzędzia, które można poddać sterylizacji mogą być wykonane z metalu, gumy, silikonów. Kompaktowy autoklaw do sterylizacji narzędzi enbio musi przede wszystkim spełnia wymogi sanepidu, dotyczące sterylizacji w gabinetach. 

W wielu modelach enbio przebieg każdej wykonanej sterylizacji jest automatycznie zapisywany na pamięci USB. Autoklawu zwykle do sterylizacji nie trzeba po zakupie zgłaszać w sanepidzie ani w Urzędzie Dozoru Technicznego, z racji tego, że jego pojemność sprawia że nie jest to wymagane, należy wówczas na to zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu enbio.

enbio

Jak dzielimy na klasy autoklawy Enbio?

Na rynku jest wiele dostępnych autoklawów.  Podział ich wynika z ich przeznaczenia, czyli narzędzi i produktów, które można w nich sterylizować.  Wyróżnia się trzy podstawowe klasy autoklawów: klasa N, klasa S oraz klasa B. Podział tych enbio obejmuje jedynie sterylizatory parowe oraz próżniowe.

Zobacz więcej na: https://megavet.eu/Autoklaw-ENBIO-S-sterylizator-parowy-dla-weterynarii-p61