Jak się dobrze wyspać?
2 mins read

Jak się dobrze wyspać?

Sen w egzystowaniu człowieka gra nadzwyczaj istotną funkcję, dzięki niemu organizm może się zregenerować i nabrać sił. Niestety w współczesnych czasach sporo osób cierpi na bezsenność lub kłopoty z zasypianiem. Zdarza się też, że śpimy, a mimo wszystko nasz organizm nie wypoczywa.

Zanim sięgniemy po odpowiednie specyfiki należałoby najpierw zadbać o aurę pomieszczenia w którym śpimy, Zacznijmy od kolorystyki – powinna być stonowana (kolory oddziaływają na nasz nastrój). Biele, błękity, zielenie, beże oraz pastele to kolory, jakie przyzwolą nam się zrelaksować i porządnie odpocząć.

Na przekór pozorom wielkie znaczenie dla naszego wypoczynku ma podobnie schludność w pokoju, w którym śpimy. Należałoby pozbyć się bibelotów, jakie nagromadzają pył i przedmiotów, które mogą przywodzić na pamięć nam o obowiązkach i kłopotach. Jeśli w sypialni mamy biuro starajmy się chować papiery i komputer. Nieporządek przytłacza człowieka i nie pozwala w pełni odpocząć.

Ogromnie istotne jest także powietrze. Sypialnię powinno się wietrzyć każdego wieczoru co najmniej piętnaście minut. Rześkie, przepełnione tlenem powietrze zezwoli nam porządniej odpocząć.

Nadzwyczaj znaczne jest także umeblowanie sypialni. Pierwsze skrzypce grają przede wszystkim konstrukcja łóżka i materac. Szczególnie ten ostatni oddziałuje w sporym stopniu na jakość naszego wypoczynku. Materac nie winien być ani za sztywny, ani za wątły. Jeżeli na jednym łóżku śpią dwie osoby, to każda z nich powinna być wyposażona materac przystosowany do własnej postury i wagi ciała.

Wskazane są też antyalergiczne poduszki i kołdra. Do ich założenia najlepsza będzie pościel bawełniana, która zezwoli skórze oddychać, a równolegle jest przyjemna w dotyku. Znaczącą rolę w stylistyce pełni dodatkowo dywaniki łazienkowe . Zadbajmy o estetykę pościeli, bo na przekór pozorom oddziałuje ona na nasz humor. Pomnijmy dodatkowo, by codziennie rano okrywać pościel kapą – ubezpieczy miejsce do spania przed kurzem.

Dobremu snowi służy dodatkowo cisza w sypialni. Trzeba zgasić wszystkie szumiące przyrządy – na przykład komputer. Jeżeli nie umiemy zasypiać w ciszy wybierzmy płynną muzykę lub tony relaksacyjne.

Nie zapominajmy również o świetle – zarówno tym wewnątrz mieszkania (lampki nocne, które można zgasić bez wstawania z posłania), jak i tym napływającym z zewnątrz (należałoby zaopatrzyć się w rolety lub zasłony, które dobrze przyćmią pomieszczenie).

Jeśli przypilnujecie wszystkich tych detalów, będzie wam o dużo swobodniej poprawnie się wyspać.

Źródło:http://www.kaszmirposciel.pl