Kilka nowinek dotyczących skutków spożywania alkoholu.
2 mins read

Kilka nowinek dotyczących skutków spożywania alkoholu.

Zgodnie z polskim ustawodawstwem wyróżnia się dwa stany związane ze spożywaniem alkoholi: po spożyciu alkoholu- maksymalnie 0,5 promila alkoholu we krwi a także stan nietrzeźwości- ponad pół promila alkoholu we krwi. W pierwszym przypadku prowadząc auto dopuszczamy się wykroczenia za to w drugim jest już mowa o dopuszczeniu się przez konkretną osobę do przestępstwa. Jednak za oba te zawinienia grzywna za lekkomyślność i bezmyślność jest ogromnie wysoka, zwykle kończy się na odebraniu licencji na prowadzenie samochodu, niezmiernie wysokiej grzywnie pieniężnej oraz na pozbawieniu wolności.

Powinno się pamiętać, że pijąc kilka a nawet kilkanaście godzin wcześniej nigdy nie możemy mieć pełnego przekonania, że w naszym krwioobiegu nie ma wciąż minimalnej ilości alkoholu. Jest to bowiem zależne od bardzo wielu czynników m.in. od tego ile mamy lat, płci, tego ile ważymy, wzrostu oraz od typu spożywanego przez nas trunku. Alkomaty Warszawa czyli łatwe w obsłudze sprzęty, które każdy nie tylko prowadzący pojazdy musi mieć w domu. Bardzo dobrze sprawdzą się do wskazania naszego stanu i zadecydowania o kierowaniu czy nie kierowaniu w konkretnym dniu auta. Alkomaty profesjonalne to z kolei bardziej rozwinięte technologicznie urządzenia służące do niezwykle dokładnego sprawdzenia stężenia alkoholu we krwi. Są wykorzystywane np. w pracy policji, a także w spółkach budowlanych oraz usługowych. Dostarczają one pełne przekonanie o wyniku i przy ich użyciu da się niezmiernie szybko zrealizować choćby parędziesiąt kontroli.

alkomaty warszawa

Ceny alkomatów są bardzo zróżnicowane. Składa się na to parę istotnych kwestii takich jak na przykład: producent, surowiec, z którego przyrząd jest zrealizowany, moc oraz pojemność baterii, a także wielkość alkomatu. Ten osobisty jesteśmy w stanie zakupić już za parędziesiąt złotych za to w wypadku profesjonalnych alkomatów wydatki rozpoczynają się od blisko 250 zł. Jest to aczkolwiek niezwykle pożyteczne narzędzie, które zdoła powstrzymać nas przed wywołaniem niebezpieczeństwa w ruchu drogowym lub w pracy przykładowo na dużych wysokościach.