1 min read

Magnetoterapia Kraków

Magnetoterapia Kraków to zabieg, w którym wykorzystuje się działanie pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Powoduje to, że komórki lepiej wykorzystują pobierany przez nie tlen. Posiada on szerokie spektrum objawów, na które może zaradzić. Nie wszystkie procesy w tym zabiegu są wyjaśnione, ponieważ jest on bardzo skomplikowany.

Magnetoterapia Kraków

Magnetoterapia Kraków – jak wygląda zabieg?

W czasie zabiegu wykorzystuje się cewki, które generują pole magnetyczne. Po pokazaniu skierowania, osoba przeprowadzająca leczenie upewnia się, że Pacjent nie ma elektronicznych implantów w ciele (np. aparat słuchowy). Następnie usuwa się z sali urządzenia, które mogą mieć wpływ na pole magnetyczne. Magnetoterapia Kraków jest wykonywana w ubraniu, na leżąco bądź na siedząco. Specjalista ustawia dokładne parametry w maszynie, które mają wpływ na generowane pole magnetyczne.

Magnetoterapia Kraków – wskazania i przeciwwskazania.

Magnetoterapia Kraków używana jest w celu uśmierzenia bólu, który jest powodowany przez różne choroby. Powoduje również wzrost szybkości regenerowania się tkanek miękkich i zrostu kości. Zabieg nie może być wykonywany m.in. osobom posiadającym implant elektroniczny, kobietom w ciąży i osobom chorującym na różnego rodzaju nowotwory.

Magnetoterapia jest zabiegiem o szerokim zastosowaniu, w którym wykorzystuje się pole magnetyczne. Przez swoją skuteczność i bardzo rzadkie występowanie efektów ubocznych jest popularną metodą leczenia. Należy jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku można ją wykonać.

Dowiedz się więcej: https://medichouse.com.pl/rehabilitacja/