Nieco nowinek na temat ramienia c.
Obrotowe ramię C to urządzenie do ilustrowania medycznego opartego na technice rentgenowskiej, jaki jest w stanie być używany w rozmaitych okręgach. Od przedstawienia początkowego ramienia C w 1955 roku, metoda ta w mgnieniu oka się rozwinęła. Obecne układy ilustrowania niestacjonarnego są kluczową fazą życia codziennego w szpitalach a dodatkowo w klinikach, w zakresach tego typu jak na przykład: chirurgia, ortopedia, traumatologia, chirurgia urazowa jak również kardiologia. Można użyć ramię C do obrazowania śródoperacyjnego, które daje wysoką jakość obrazów rentgenowskich w czasie rzeczywistym. Gwarantują one lekarzowi kontrolowanie progresów w jakimkolwiek momencie operacji jak również dopuszczają możliwość przeprowadzenia błyskawicznych zmian w czasie jej trwania.
Finalnie wyniki leczenia są większe, a pacjenci prędzej stają na nogi.
Kliniki zyskują oszczędności dzięki mniejszej liczbie przeprowadzanych zabiegów.
Program generujący wysyła promieniowanie rentgenowskie, jakie przenika organizm pacjenta. Wzmacniacz obrazu lub detektor przekształca promienie rentgenowskie na obraz wizualny, jaki jest ujawniany na wyświetlaczu ramienia C.
Lekarz może rozpoznać i sprawdzić anatomiczne elementy obrazu, tego typu jak np.: krew, naczynia, kości czy kamienie nerkowe. W zależności od siły emitowania obraz świeci się z większym lub słabszym natężeniem na monitorze instrumentu.
Jakim sposobem pracuje ruchome ramię C ?
Ramię C zawiera generator (źródło promieniowania rentgenowskiego) jak również wzmacniacz obrazu czy płaski panel – detektor. Moduł mobilny o formie litery C zapewnia ruch w formie pionowej oraz horyzontalnej a dodatkowo dynamizm obrotowy, przez co obrazy rentgenowskie leczonego zdołają być pozyskiwane nieomalże w którymkolwiek kącie.
Dzisiejsza technologia płaskiego ekranu tworzy cyfrowy rozkwit techniki obrazu. Fale rentgenowskie są przekształcane prostolinijnie na obróbkę cyfrową więc skutkiem tego koryguje postać obrazu.