2 mins read

Nieco nowinek na temat ramienia c.

Obrotowe ramię C to urządzenie do ilustrowania medycznego opartego na technice rentgenowskiej, jaki jest w stanie być używany w rozmaitych okręgach. Od przedstawienia początkowego ramienia C w 1955 roku, metoda ta w mgnieniu oka się rozwinęła. Obecne układy ilustrowania niestacjonarnego są kluczową fazą życia codziennego w szpitalach a dodatkowo w klinikach, w zakresach tego typu jak na przykład: chirurgia, ortopedia, traumatologia, chirurgia urazowa jak również kardiologia. Można użyć ramię C do obrazowania śródoperacyjnego, które daje wysoką jakość obrazów rentgenowskich w czasie rzeczywistym. Gwarantują one lekarzowi kontrolowanie progresów w jakimkolwiek momencie operacji jak również dopuszczają możliwość przeprowadzenia błyskawicznych zmian w czasie jej trwania.
Finalnie wyniki leczenia są większe, a pacjenci prędzej stają na nogi.
Kliniki zyskują oszczędności dzięki mniejszej liczbie przeprowadzanych zabiegów.

ramię C

Program generujący wysyła promieniowanie rentgenowskie, jakie przenika organizm pacjenta. Wzmacniacz obrazu lub detektor przekształca promienie rentgenowskie na obraz wizualny, jaki jest ujawniany na wyświetlaczu ramienia C.

Lekarz może rozpoznać i sprawdzić anatomiczne elementy obrazu, tego typu jak np.: krew, naczynia, kości czy kamienie nerkowe. W zależności od siły emitowania obraz świeci się z większym lub słabszym natężeniem na monitorze instrumentu.

ramię C

Jakim sposobem pracuje ruchome ramię C ?

Ramię C zawiera generator (źródło promieniowania rentgenowskiego) jak również wzmacniacz obrazu czy płaski panel – detektor. Moduł mobilny o formie litery C zapewnia ruch w formie pionowej oraz horyzontalnej a dodatkowo dynamizm obrotowy, przez co obrazy rentgenowskie leczonego zdołają być pozyskiwane nieomalże w którymkolwiek kącie.

Dzisiejsza technologia płaskiego ekranu tworzy cyfrowy rozkwit techniki obrazu. Fale rentgenowskie są przekształcane prostolinijnie na obróbkę cyfrową więc skutkiem tego koryguje postać obrazu.