2 mins read

Pakiety medyczne


Wiele osób zadaje sobie zapytanie, czy warto się ubezpieczać prywatnie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to zapytanie, natomiast wiele osób zapewnia, iż tak.

Jak wiadomo, polska służba zdrowia nie przynależy do najlepiej przemyślanych rozwiązań. Niestety, lecz kolejki do zawodowców i nawet do lekarzy pierwszego kontaktu są spore. Wobec tego w sytuacji pilnej potrzeby, nie mamy możności na to, by w ciągu kilku dni przebyć konsultację z doktorem, na którego specjalności nam zależy.
Niemniej jednak mając prywatne ubezpieczenie unikamy tego kłopotu – większa część rejestracji w największych polskich prywatnych centrach medycznych możliwa jest całą dobę. Dlatego doktor o konkretnej specjalności będzie nas mógł przyjąć nawet na następny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie mieści pakiet medyczny w skład jakiego wchodzą – w zależności od rodzaju pakietu – określone badania lekarskie i konkretna ilość wizyt na miesiąc u lekarzy wybranych specjalności. W zależności od naszych potrzeb zdołamy wykorzystać pakiet podstawowy, jaki na ogół obejmuje doktora pierwszego kontaktu, standardowy przegląd zdrowia raz w roku i dodatkowo jedną wizytę w miesiącu u doktorów podstawowych specjalizacji. Niemniej jednak jeśli chorujemy większą ilość razy, bądź na przykład pożądamy także zabezpieczyć naszą pociechę, należałoby zainwestować w bardziej powiększony pakiet, zawierający więcej badań, szczepienia i wizyty u pediatry i laryngologa.

Pakiety medyczne zapewnia nam wygodę i komfort, na dodatek za stosunkowo niewielką opłatą. Wskazane jest dowiedzieć się o pakiet leczniczy w naszym miejscu pracy – w wielu przypadkach prywatne firmy postanawiają podpisać kontrakt z prywatnym centrum medycznym oraz udziela własnym pracownikom tego rodzaju ubezpieczenie za kilkadziesiąt złotych bądź nawet bezpłatnie.

Nie zapominajmy, iż prywatna wizyta u profesjonalisty kosztuje najczęściej około 100 złotych, a to wyraźnie jest większy koszt niż miesięczna składka na pakiet leczniczy w ramach którego możemy zdobyć dużo więcej.
Źródł: s7pakiet.pl