Psycholog kraków
1 min read

Psycholog kraków

“W trudnych dla nas wszystkich czasach pragniemy wyciągnąć rękę do każdej osoby, która czuje, że potrzebuje pomocy od rozmówcy.”- Takie słowa psycholog Kraków przesyła swoim obecnym i przyszłym pacjentom. Często zostajemy sami, nic więc dziwnego w tym, że potrzebujemy rozmowy z profesjonalistą.

Kim jest psycholog?

Psycholog jest specjalistą, który zajmuje się badaniem psychiki swojego pacjenta. Ma za zadanie między innymi przeprowadzenie analiz: procesu myślowego, pamięci, zachowania, czy funkcjonowania pamięci u pacjenta. Psycholog musi ukończyć studia magisterskie z psychologii i posiadać dużą wiedzę do przeprowadzania każdej z wyżej wymienionych analiz. Nie można go z kolei mylić z psychiatrą, który jest lekarzem i ukończył studia medyczne. Gdy mamy do czynienia z bardziej zaawansowanymi problemami psychicznymi, należy udać się właśnie do psychiatry, który ma uprawnienia np. do wydawania recept na leki psychiatryczne.

Psycholog kraków

Dlaczego psycholog Kraków?

Od pierwszej wizyty pomagamy naszemu pacjentowi poczuć się lepiej ze sobą. Przeprowadzamy około-godzinny wywiad, żeby przekonać się o tym, czego każda osoba potrzebuje i jak możemy pomóc. Każda wizyta jest oczywiście przeprowadzana zgodnie z zasadami poszanowania drugiego człowieka. Co oznacza, że pacjent dzieli się z psychologiem tylko i wyłącznie problemami, o których chce rozmawiać. Psycholog Kraków słucha pacjenta, nie przerywa mu, robi notatki, przez co pacjent czuje zaufanie podczas każdej wizyty. Zobacz więcej na https://centrumrefleksja.pl/