1 min read

Torbiel ogonowa

Przewlekłe choroby pojawiają się nagle sprawiając wiele bólu i dolegliwości. Niejednokrotnie nie wiadomo jak pozbyć się uciążliwego schorzenia, a walka z nim w pojedynkę okazuje się bezowocna. Zapalenie skóry to bolesny i nieprzyjemnie powracający problem. Szczególnie, gdy zapalenie pojawia się w okolicy miejsc intymnych, sytuacja okazuje się jeszcze trudniejsza. Torbiel ogonowa to schorzenie, z którym zmaga się wiele osób. W tym artykule opowiemy wam czym jest ta choroba oraz podpowiemy jak sobie z nią radzić.

Podstawowa wiedza

Torbiel ogonowa pojawia się wraz z wzrostem pierwszych włosów w okolicy odbytu oraz kości ogonowej. Dotyka szczególnie mężczyzn poczynając od okresu dorastania, kiedy to młody chłopak zauważa pierwsze oznaki owłosienia. Torbiel ogonowa obserwuje się wraz z zapaleniem mieszków włosowych, chociaż początkowo doszukiwano się jej korzeni u pochodzenia wrodzonego. Torbiel ogonowa zaognia się najczęściej poprzez złą higienę miejsc intymnych oraz nieprawidłową ich pielęgnację.

guz kości ogonowej

Objawy i leczenie

Leczenie należy zacząć od obserwacji. W walce z nią często wystarczy odpowiednia higiena i pielęgnacja dotkniętych chorobą miejsc. Niekiedy pokusić należy się o usunięcie włosów w okolicy kości ogonowej. Dobrze sprawdza się też używanie maści oraz kremów. W przypadku dalekiego posuniętego rozwoju choroby należy sięgnąć o drastyczniejsze środki. Ostrą postać torbiel ogonowa należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Pojawiające się ropnie, czy krwawienia wymagają podjęcia opieki specjalistycznej, nierzadko nawet operacji chirurgicznej.

Jeżeli nie potrafimy samodzielnie zdiagnozować choroby należy udać się niezwłocznie do placówki medycznej, w której zostanie udzielona niezbędna pomoc.

Dowiedz się więcej na https://vhcenter.pl/zabieg-laserowy-silac/!