1 min read

Żywienie medyczne przy schizofrenii – pomoc w chorobie

Schizofrenia to choroba, która wciąż określana jest w naszym społeczeństwie jako temat tabu. Dowiedz się więcej na temat tej choroby i na temat żywienie medyczne przy schizofrenii.

Schizofrenia – na czym, polega ta choroba?

Schizofrenia jest to choroba psychiczna. Polega ona na rozszczepieniu pomiędzy odczuciami a zachowaniem człowieka. Osoba cierpiąca na tą chorobę nie jest w stanie racjonalnie myśleć i oceniać rzeczywistości. Odczuwanie bodźców świata zewnętrznego jest zablokowane i zdeformowane, przez co schizofrenik odsuwa się od niego. Dotyczy ona w znacznie większym stopniu osób przed 30 rokiem życia. Przyczyny mają między innymi podłoże genetyczne. Ważne jest także oddziaływanie środowiska – przewlekły stres, traumatyczne przeżycia.

żywienie medyczne przy schizofrenii

Leczenie – żywienie medyczne przy schizofrenii

Leczenie, żywienie medyczne przy schizofrenii niestety ciągnie się przez całe życie. Głównym sposobem leczenia jest farmakoterapia, sprzyja także żywienie medyczne przy schizofrenii. Oprócz tego stosuje się bardzo ważną psychoedukację i psychoterapię – polegają one na edukacji rodziny, bliskich i samego chorego o chorobie, o tym jak należy postępować w przypadku nasileń, jej nawrotów.
Żywienie medyczne przy schizofrenii to alternatywna metoda leczenia. Polega ona na podawaniu choremu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Żywienie medyczne przy schizofrenii ma na celu zapobieganie niedożywieniu, niedoborom witamin i składników odżywczych. Powszechnie wiadomo, że odpowiednio skomponowana i zbilansowana dieta pomaga choremu w walce z chorobą oraz wpływa na polepszenie jakości życia i codziennego funkcjonowania. Dowiedz się więcej na temat żywienie medyczne przy schizofrenii tutaj: https://biomarinemedical.pl/.