Alergolog konsultacje online kraków
2 mins read

Alergolog konsultacje online kraków

Alergologia jest dziedziną medycyny, która specjalizuje się w leczeniu chorób wywołanych przez alergeny. Alergicy, a więc osoby chore zmagają się z nimi w określone pory roku, kiedy ich liczebność jest wzmożona. Powinny one wtedy skorzystać jak najszybciej z alergolog konsultacje online kraków.

Alergeny i ich działanie

Alergeny są substancjami powszechnie występującymi w środowisku, z którymi mamy na co dzień styczność. Mogą być to kurz na półkach, sierść naszego domowego zwierzaka, roztocza w pokoju, a także składniki pokarmowe w naszym jedzeniu, które wywołać mogą reakcję alergiczną. Zachodzi ona na skutek nieprawidłowej reakcji układu immunologicznego na kontakt z obcą substancją. Poprzez skorzystanie z alergolog konsultacje online kraków możemy poznać podłoże choroby oraz jak ją leczyć. Lekarz przeprowadzając z nami wywiad ustala prawidłowy schemat leczenia.

alergolog konsultacje online kraków

Alergolog konsultacje online kraków – kiedy z nich skorzystać?

Alergeny mogą być wziewne (kurz, pyłki), pokarmowe, kontaktowe, a także mogą znajdować się w lekach. Z tymi rzeczami mamy styczność na co dzień, ale szczególnie w okresie wiosenno-letnim aktywność niektórych tych alergenów jest większa. Jeśli trapią nas następujące objawy, to warto pomyśleć o alergolog konsultacje online kraków:

  • łzawienie oczu
  • napady kichania
  • wodnisty katar
  • przekrwienie spojówek

Może być też tak, że reakcje alergiczne występują po spożyciu konkretnego produktu. Pojawić się wtedy mogą duszności, nudności, wysypka – to również jest znak, aby skorzystać z alergolog konsultacje online kraków.

Sposoby leczenia

Jeśli objawy nie są tak poważne i ograniczają się tylko do sezonowego kataru, to dzięki alergolog konsultacje online kraków zlecone mogą nam zostać leki antyhistaminowe, które zahamują reakcję alergiczną. W poważniejszych przypadkach, kiedy alergia mocno utrudnia codzienne życie alergolog może zlecić immunoterapię, czyli odczulanie.