Chirurgia stomatologiczna kraków
2 mins read

Chirurgia stomatologiczna kraków

Czym jest chirurgia stomatologiczna kraków?

Nasze zęby wymagają odpowiedniej higieny i opieki, aby mogły być piękne i śnieżnobiałe. Oprócz dokładnego szczotkowania jamy ustnej warto czasami wybrać się do dentysty, który skontroluje stan uzębienia czy pomoże, kiedy ząb zaczyna boleć. Jednak czasem leczenie zębów może być naprawdę skomplikowane i udanie się do zwykłego dentysty czy stomatologa może nie wystarczyć. Przykładem takich dolegliwości są np. ropa zlokalizowana w okolicy dziąsła, przetoki, niemieszczące się zęby mądrości. I tutaj z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna Kraków. To kopalnia doświadczonych stomatologów, którzy na pewno pomogą Ci w problemie z jamą ustną. 

Chirurgia stomatologiczna kraków
Chirurgia stomatologiczna kraków

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna kraków?

Wiemy już, że chirurg stomatologiczny posiada szczegółową wiedzę na temat całej jamy ustnej oraz obszarów jej przyległych, w tym języka, żuchwy, szczęki. Leczy on choroby twarzoczaszki, tkanki miękkie twarzy, szyi, jamy ustnej. Również niestraszne są mu zagadnienia z zakresu protetyki, ortodoncji, periodontologii, chirurgii szczękowo-twarzowej itp. Tym właśnie zajmuje się chirurgia stomatologiczna kraków.  

Bez operacji się nie obejdzie

Wiemy już, że udanie się na zabieg chirurgiczny jest niezbędne w naszym przypadku. Warto więc pamiętać, że każda interwencja chirurgiczna ryzykiem, nawet w przypadku powszechnych i łatwych zabiegów. Musimy odpowiednio przygotować się do operacji, być gotowymi na podanie środków znieczulających. Czas wykonania zależy od rodzaju problemu i trudności wykonania całego zabiegu. Czy chirurgia stomatologiczna krakó ma jakieś przeciwskazania? Niewiele, a wśród nich wyróżnia się wysokie ciśnienie krwi, różnego rodzaju infekcje, martwica kości czy niektóre nowotwory.

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/chirurgia/