Czepki eeg
1 min read

Czepki eeg

Czepki eeg to przyrząd wykorzystywany do przeprowadzania badania elektroencefalografii, które znajduje zastosowanie w pomocy wykrywaniu zaburzeń pracy mózgu, takich jak: padaczka czy choroby neurodegeneracyjne, czy znalezieniu przyczyny np. ilościowych i jakościowych zaburzeń świadomości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów czepki egg, które rozmiarem są przystosowane zarówno do osób dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów.mózg

Wybór czepki eeg

Dostępna oferta czepki egg w sprzedaży jest bardzo różnorodna, a ich przykłady to m.in.: czepki elektrodowe, czepki gumowe, czepki silikonowe, regulowane, Vario, Schroter, ECI ElectroCap, GVB, MultiCap. Niezwykle przydatne mogą okazać się również automatyczne czepki egg, które sprawiają, iż przygotowanie do egg odbywa się w o wiele szybszy sposób. Wszystko za sprawą braku konieczności rozplanowywania lokowania każdej elektrody z osobna na głowie osoby badanej, ponieważ urządzenie tego typu ma wyznaczone miejsca przypięcia elektrod.

Wykorzystanie

Zazwyczaj do przeprowadzenia badania eeg do czepki eeg przymocowanych kilkanaście elektrod, choć ich liczba może przekroczyć dwadzieścia parę, wszystko jest zależne od pacjenta. Większość umiejscawia się na lewej i prawej półkuli, reszta jest ulokowana na linii pośrodkowej. Na skórę głowy pod czepki eeg, a konkretniej obszar pod elektrodami pokrywany jest specjalnym żelem, który zmniejsza zaburzenia i umożliwia lepszy przepływ sygnału. Zadaniem elektrod jest wykrycie fal mózgowych i ocena, a całe badanie jest nieinwazyjne.

Przeczytaj  więcej na: https://polems.pl/czepki_eeg.html!