1 min read

Czy możliwe jest leczenie żywieniowe alergii?

Alergia jest zmorą wielu ludzi, którzy starają się z nią walczyć. W tym celu ważne jest leczenie żywieniowe alergii w tym dieta eliminacyjna, która jest bardzo pomocna. Jej celem jest usunięcie uczulających pokarmów.

Leczenie żywieniowe alergii za pomocą diety eliminacyjnej

Leczenie żywieniowe alergii polega na wprowadzeniu diety eliminacyjnej, która wyklucza z codziennego jadłospisu produkty o działaniu alergennym. W tym celu ważne jest zidentyfikowanie alergenu i z dużą ostrożnością dobranie odpowiednich produktów. Zatem należy dokładnie czytać etykiety produktów. Ponadto, eliminując dany produkt, musimy zastąpić go innym o podobnych właściwościach, jednak nie wywołujących reakcji alergicznych.

 

leczenie żywieniowe alergii

 

Jak długo stosować dietę eliminacyjną?

Leczenie żywieniowe alergii w przypadku diety eliminacyjnej trwa optymalnie od 10 dni. Często u dorosłych ten rodzaj diety może trwać nawet kilka lat lub w niektórych przypadkach całe życie. Niestety całkowite wyleczenie nie jest zawsze możliwe, dlatego ważne jest prawidłowe dobranie jadłospisu. Natomiast dzieci bardzo często wyrastają z alergii pokarmowej. W ich przypadku leczenie żywieniowe alergii dietą eliminacyjną może trwać od 6 do 12 miesięcy.

Leczenie żywieniowe alergii za pomocą diety rotacyjnej

W przypadku alergii na wiele różnych substancji niezbędne staje się leczenie żywieniowe alergii za pomocą diety rotacyjnej, aby nie zwiększać liczby alergenów. Jej celem jest całkowite wyeliminowanie tych produktów, które uczulają i spożywanie pozostałych co 4-5 dni.

Dowiedz się więcej na https://biomarinemedical.pl/