1 min read

Czy ważne jest żywienie w leczeniu nowotworów?

Osoby, które chorują na nowotwory mają znaczące problemy z jedzeniem. Wówczas, często skarżą się na pojawiający się brak apetytu lub trudności ze spożywaniem posiłków. W rezultacie ich ciało traci w sile i na wadze. Ważne staje się żywienie w leczeniu nowotworów.

 

Żywienie w leczeniu nowotworów – w postaci doustnej

Żywienie w leczeniu nowotworów w postaci doustnej polega na podawaniu substancji bogatych w energię, białko i substancje, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu będącego w stresie. Wprowadzenie takich produktów do żywienia pozwala na dodanie kalorii zgodnie z wymaganiami podczas procesu leczenia.
Takie żywienie w leczeniu nowotworów pozwala na przeprowadzenie pacjenta przez leczenie, aby był w najlepszym stanie odżywienia. Wynikiem tego zmniejszą się powikłania związane z całym procesem leczenia, a także zwiększają szanse na prawidłowe leczenie, bez pojawienia się niepowodzeń.

żywienie w leczeniu nowotworów

Żywienie przed chemioterapią i radioterapią

Żywienie w leczeniu nowotworów w postaci doustnej jest również zalecane po opuszczeniu szpitala, gdy następuje okres chemioterapii lub radioterapii. Chcąc przygotować pacjenta do prawidłowego leczenia, unikając zaburzeń emocjonalnych, warto podać dodatkowe żywienie w leczeniu nowotworów, a zwłaszcza przed rozpoczęciem właściwego procesu leczenia. Takie postępowanie może zapobiec zmniejszeniu dawek leków lub nawet przerwaniu leczenia, co skutkuje o jego skuteczności oraz dalszym rokowaniu u pacjenta.

Dowiedz się więcej na https://biomarinemedical.pl/