1 min read

Dentysta prywatnie kraków

Warto co najmniej raz w roku przyjść na wizytę kontrolną do dentysta prywatnie kraków, pozwoli to kontrolować stan naszych zębów i jamy ustnej, tak aby ewentualne zmiany nie postępowały zbyt daleko. Taka kontrola u dentysta prywatnie kraków pozwoli na przykład na wykrycie wczesnych etapów próchnicy, kiedy jest ona jeszcze prosta do wyleczenia. Co więcej, niektóre nieleczone schorzenia mogą prowadzić nawet do późniejszej utraty zębów, warto więc pamiętać o wizycie u stomatologa, co najmniej co pół roku.

Jak wygląda kontrola stomatologiczna u dzieci?

Na pierwszą wizytę u dentysta prywatnie kraków powinno się zabrać dziecko już podczas pierwszego jego ząbkowania, czyli około 5/7 miesiąca życia. Taka kontrola jest szczególnie ważna, kiedy dziecko zaczyna spożywać pokarmy stałe. Dentysta prywatnie kraków na takiej wizycie będzie mógł wykryć nieprawidłowości i zmiany próchnicowe, które są szczególnie niebezpieczne dla zębów mlecznych. Należy pamiętać, że to, że zęby mleczne wypadną, bowiem jeśli się je zaniedba, to może to skutkować krzywym zgryzem już na zębach stałych. Kontrola dentystyczna u dzieci powinna odbywać się około trzech raz do roku.

Stomatolog kraków

Kontrola dentystyczna w ciąży

Jest pewien mit mówiący, że w czasie ciąży wizyty u dentysta prywatnie kraków są zakazane. Oczywiście nie jest to prawda, a kontrolowanie stanu uzębienia, podczas ciąży jest szczególnie ważne, ze względu na to, że wahania hormonów mogą skutkować w takich powikłaniach jak zapalenie dziąseł. Watro więc w trakcie ciąży udać się na wizytę kontrolną u dentysta prywatnie kraków.

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/!