2 mins read

Leczenie kanałowe Kraków

Wiele gabinetów dentystycznych ma w swojej ofercie leczenie kanałowe kraków, jest to zabieg polegający na usunięciu miazgi, która jest chorobowo zmieniona, z komory oraz z kanałów zęba. Następnie kanały się dezynfekuje i wypełnia gutaperką. Taki zabieg, powinien się odbywać pod kontrolą radiologiczną, a czasem nawet pod mikroskopem operacyjnym. Leczenie kanałowe kraków powinno dać efekty, jakimi są cofające się zmiany pod zębem, już po pół roku od zabiegu.

Efekty i rokowania

Nawet zęby posiadające duże zmiany okołowierzchołkowe mają korzystne rokowania, jeśli wdrożymy leczenie kanałowe kraków. Bardzo ważne w procesie, jakim jest leczenie kanałowe kraków, jest to, aby zachować sterylność w trakcie przeprowadzania operacji na kanałach zębowych. Należy je obficie opłukiwać środkami do dezynfekcji, a kanały obrabiać przy użyciu narzędzi ręcznych, oraz maszynowych. Niestety jeśli leczenie się nie powiedzie, może skutkować to w zapaleniu tkanek okołowierzchołkowych, które może doprowadzić do konieczności ekstrakcji zęba.

endodoncja kraków

Przebieg operacji

Na początku operacji, jaką jest leczenie kanałowe kraków, otwiera się komorę zęba i usuwa z niej martwą lub żywą miazgę. Później opracowuje się kanał korzeniowy, używając narzędzi kanałowych, przy jednoczesnym obfitym płukaniu jamy ustnej- w tym procesie usuwa się całkowicie miazgę kanałową, wraz z toksynami, przez co nadaje się on do wypełnienia. Kolejnym krokiem w leczenie kanałowe kraków jest wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi, ma to na celu zamknięcie kanału, aby uniemożliwić proces, jakim jest przenikanie bakterii z jamy zęba do innych tkanek. Później wypełnia się zęba materiałami kosmetycznymi.

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/endodoncja/!