1 min read

Endodoncja pod mikroskopem Kraków

Czym jest endodoncja pod mikroskopem Kraków?

Endodoncja pod mikroskopem Kraków to nic innego jak leczenie kanałowe pod mikroskopem. Polega ono na pozbyciu się miazgi, która została nieodwracalnie uszkodzona z zęba i zabezpieczeniu później powstałej przestrzeni poprzez wypełnienie. Jest to bardzo dobrze znana metoda leczenia zębów, która z biegiem lat bardzo się rozwinęła. Od zabiegu kojarzącego się z bardzo boleśnie do metody pozwalającej poradzić sobie z bólem zęba nawet w czasie jednej wizyty.

Dlaczego endodoncja pod mikroskopem Kraków jest dobrym wyborem?

Endodoncja pod mikroskopem Kraków posiada kilka zalet, które wyróżniają go na tle tradycyjnego leczenia kanałowego. Przede wszystkim metoda ta pozwala na wiele szybsze przeprowadzenia całego procesu leczenia, dzięki temu, że stomatolog dzięki powiększeniu o wiele sprawniej oczyszcza zęba.

Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest także to, że umożliwia ona o wiele lepszą pracę na zębach, które położone są głębiej w jamie ustnej poprzez zapewnienie lepszej widoczności na leczony obszar.

Dużą zaletą jest także to, że podczas leczenia kanałowego o wiele łatwiej pracuje się z kanałami zębów, które mają nietypowy kształt lub są zakręcone, co w leczeniu bez udziału mikroskopu jest o wiele cięższe i dłuższe.

endodoncja pod mikroskopem Kraków

 

Kiedy wykorzystywana jest endodoncja pod mikroskopem?

Ten sposób leczenia wykorzystywany jest w kilku sytuacjach:

  • standardowym leczeniu zębów,
  • w przypadku leczenia zębów o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu,
  • leczeniu zębów po urazach,
  • usuwania pozostałości po innych zębach,
  • kiedy konieczne jest usunięcie ciała obcego.