Endodonta Kraków
1 min read

Endodonta Kraków

Stomatologia to prężnie rozwijający się dział medycyny. Obejmuje wiele dziedzin w tym dział stomatologii zachowawczej, który diagnozuje, bada i leczy choroby związane z miazgą zęba oraz tkankami okołowierzchołkowymi. Osobą specjalizującą się w tym sektorze dentystyki jest endodonta Kraków.

 

Endodonta Kraków

 

Jak przebiega wizyta podczas zabiegu endodontycznego?

Spotkania lekarskie, z endodonta Kraków składają się z kilku tur. Pierwsza z nich to diagnostyka, wykonywane są wówczas badania radiologiczne, aby zlokalizować miejsce wymagające leczenia.
Sam zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym. Często, aby usprawnić i ułatwić pracę, endodonta Kraków decyduje się na użycie mikroskopu endodontycznego, który dzięki odpowiedniemu przybliżeniu i doświetleniu chorego miejsca wzmacnia precyzję i z dbałością o szczegóły, pozbywa się stanu zapalnego.
Podczas zabiegu, endodonta Kraków usuwa chore tkanki, dostając się przy tym do komory zęba, usuwa chore fragmenty tkanki kanału i wypełnia specjalnym materiałem.

 

Co po zabiegu endodontycznym?

Endodonta Kraków, w zależności od stopnia zniszczenia zęba może zaproponować jego odbudowę lub rekonstrukcję za pomocą kompozytów lub korony protetycznej. Dodatkowo po samym zabiegu, konieczna jest kontrola leczonego zęba, wykonana za pomocą badania radiologicznego od 3 do 6 miesięcy po odbytym zabiegu, o której przypomni endodonta Kraków.
Aby nie powtarzać podobnej sytuacji, Endodonta Kraków zaleca profilaktykę- co półroczny przegląd zębów w celu eliminacji pojawienia się próchnicy i rozwijających się przy niej, chorób miazgi zęba.

 

Więcej sprawdzisz na https://belldent.pl/endodoncja/ !