Rehabilitacja Kleparz
2 mins read

Rehabilitacja Kleparz

Kompleksowa rehabilitacja kleparz oferuje Państwu niezawodne i ekspresowe leczenie takich dolegliwości jak ból głowy, ból kręgosłupa czy ból kończyn. Rehabilitacja kleparz zapewni Wam fachową opiekę oraz dostosuje rodzaj terapii indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.

Jakie rodzaje leczenia oferuje rehabilitacja kleparz?

Kompleksowa rehabilitacja kleparz stosuje różne metody kuracji np. masaż leczniczy czy zabieg kinesiotaping.

Rodzaje wykonywanych masaży:

  • masaż klasyczny,
  • masaż tkanek głębokich,
  • masaż limfatyczny,
  • masaż sportowy.

Masaż leczniczy jest najbardziej znaną i lubianą metodą rehabilitacja kleparz, ponieważ nie wymaga od pacjenta sprawności fizycznej, a dla wielu starszych osób jest ona problemem. Masaż klasyczny wykonywany jest ręcznie i polega na uciskaniu, ugniataniu, i nacieraniu miejsca bolącego. Masaż pomaga rozluźnić i odciążyć mięśnie, zregenerować je do dalszego działania oraz zapobiega powstawaniu silnych napięć mięśniowych. Masaż tkanek głębokich działa na tkanki, co skutkuje prawidłowym funkcjonowaniem ich. Masaż ten wykonuje się poprzez powolne uciskanie i rozszerzenie tkanek.

rehabilitacja kleparz

Zaleca się ten rodzaj masażu przez rehabilitacja kleparz w przypadku skurczy mięśniowych czy zmniejszeniu elastyczności mięśni. Masaż limfatyczny charakteryzuje się powolnym i lekkim ruchem okrężnym dłoni w kierunku przepływu limfy. Odblokowuje naczynia limfatyczne i niweluje obrzęki, dlatego wskazane jest, aby z obrzękami limfatycznymi udać się na taki masaż. Masaż sportowy wykonuje się po wysiłku fizycznym w celu regeneracji organizmu do dalszej aktywności fizycznej. Sportowcy często doznają kontuzji oraz przetrenowania organizmu i w takim przypadku również najlepiej skorzystać z tego rodzaju masażu.

Na czym polega kinesiotaping?

Rehabilitacja kleparz oferuje Wam terapię kinesiotapingu z użyciem specjalnych plastrów tzw. taśm kinezjologicznych, które działają przeciwbólowo, redukują obrzęki oraz rozluźniają mięśnie i stawy. Taśmy kinesio również mogą stosować sportowcy, ponieważ przeciwdziałają pojawieniu się kontuzji. Kinesiotaping polega na tym, aby efektywnie zniwelować ból i napięcie bez większego wysiłku i uciążliwych ćwiczeń.

Dowiedz się więcej na https://medichouse.com.pl/!