1 min read

Implantolog Kraków

Implantologia to dziedzina z pogranicza stomatologii i medycyny estetycznej. Zajmuje się ona odtwarzaniem ubytków w uzębieniu, do których doszło na skutek wypadku, próchnicy lub wrodzonych schorzeń. Dla wielu pacjentów implantolog Kraków może być ostatnią deską ratunku, w drodze do odzyskania zdrowego uśmiechu, a co za tym idzie – normalnego funkcjonowania.

Kto powinien skorzystać z pomocy implantolog Kraków?

Zakładanie implantów staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, dzięki temu z roku na rok zmniejsza się ich cena. Na zabiegi u implantolog Kraków decyduje się więc coraz więcej osób, które borykają się z różnymi problemami jamy ustnej, które prowadzą do ubytków w uzębieniu. Zabieg zakładania implantów nie jest jednak polecany osobom poniżej 18 roku życia, z uwagi na wciąż trwający u nich wzrost kostny. Mogłoby to wiązać się z nieprawidłowym ułożeniem śrubek w przyszłości.

implantolog Kraków

Jak wygląda zabieg zakładania implantu?

Przed założeniem implantu, lekarz implantolog Kraków na podstawie badania klinicznego stanu zdrowia jamy ustnej, badań RTG oraz tomografii ocenia możliwość uzupełnienia braku w uzębieniu. Badania te są konieczne, aby dobrać optymalną metodę dla każdego z pacjentów. Następnie w miejscu, gdzie ma być wstawiony implant, przygotowuje się “łoże” specjalnym wiertłem. Kolejnym krokiem jest umieszczenie implantu po którym, następuje okres gojenia trwający od 6 tygodni do nawet kilku miesięcy. Gdy zakończy się proces gojenia, lekarz implantolog Kraków umieszcza ostateczną rekonstrukcję protetyczną na implancie.