1 min read

Izosol

Izosol jest to płyn o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym i grzybobójczym. Sprawdza się idealnie do dezynfekcji dłoni czy powierzchni. Jednak trzeba uważać, ponieważ z racji tego, że zawiera on alkohol etylowy, może niszczyć niektóre powierzchnie a także lekko wysuszać dłonie. 

Ile ma być na dłoniach, aby zadziałał? 

Na dłoniach izosol powinien się znajdować przynajmniej trzydzieści sekund, tak aby mieć pewność, że na pewno zniszczył szkodliwe mikroorganizmy. Nie wolno płynu w żaden sposób rozcieńczać – on już jest gotowy do użytku, a rozcieńczenie izosol może zmniejszać skuteczność dezynfekcji. Płynu absolutnie nie spłukujemy. Izosol ma po nałożeniu pozostać do wyschnięcia. Nie zawiera substancji szkodliwych, mogących wywołać podrażnienia bądź alergie. Izosol szybko wysycha, nie pozostawiając na skórze nieprzyjemnej, mokrej lub lepkiej warstwy. Powinno się go używać na dłoniach uprzednio umytych, jednak nie jest to krok bezwzględnie wymagany, natomiast wskazany. 

izosol

Zastosowanie płynu izosol na przedmiotach codziennego użytku

Izosol można stosować do dezynfekcji telefonów, klawiatur, myszek, klamek. Wykorzystywany na dużą skalę w przychodniach, szpitalach, biurach, zakładach pracy, dworcach kolejowych i autobusowych, lotniskach, szkołach czy sklepach. 

Środki ostrożności przy stosowaniu substancji izosol

Należy uważać, aby płyn nie miał kontaktu z glebą, ponieważ przez składniki w nim zawarte może dojść do skażenia. Ważne jest także trzymanie go z dala od źródeł ciepła i poza zasięgiem dzieci. 

Dowiedz się więcej na https://polchem.pl/IZOSOL_O.html!