1 min read

Rehabilitacja stawów Kraków

Wszyscy wiemy, że zdrowie jest tylko jedno. Stąd tak ważne jest odpowiednie dbanie o swoją kondycję. Wiele osób w pewnym momencie swojego życia doznaje przejściowych lub przewlekłych problemów ze stawami. W takim wypadku konieczna jest rehabilitacja stawów kraków, która pomoże w złagodzenie bólu i polepszeniu komfortu życia. 

Rehabilitacja stawów kraków – zabiegi

  • Magnetoterapia – za pomocą specjalnego aparatu, który wytwarza pole magnetyczne wokół chorego stawu uśmierza ból i rozluźnia mięśnie. Stosowane są zazwyczaj serię 5-15 zabiegów w rehabilitacja stawów kraków.
  • Laseroterapia – polega na naświetlaniu laserem określonej powierzchni stawu. Światło naturalnie wspomaga regenerację komórek. Zabieg ten łagodzi ból, działa przeciwzapalnie, wspomaga syntezę białek i odżywianie komórek. Zalecane jest stosowanie 8-10 zabiegów, które trwają do kilkunastu minut. 
rehabilitacja stawów kraków
  • Łaźnie parowe, sauna i okłady – pod wpływem temperatury mięśnie rozluźniają się, co poprawia ruchomość stawów. Popularny zabieg z borowiny, który bogaty jest w minerały, działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Używany jest do okładów, kąpieli i trwa zazwyczaj 20-30 minut. 
  • Wyżej wymienione przykłady to tylko część z dostępnych metod. Za pomocą np. elektroterapii, kinezyterapii, czy kąpieli leczniczych, rehabilitacja stawów kraków może przynieść równie dobre efekty. 

Rehabilitacja stawów kraków to pewna pomoc

Niezależnie od tego, jak dany problem jest poważny, rehabilitacja stawów kraków to rozwiązanie, które większym lub mniejszym stopniu przywróci nas do zdrowia. Dobranie odpowiednich metod do naszych potrzeb i odpowiednia mobilizacja, zapewnią poprawę i łatwiejsze funkcjonowanie w codziennym życiu. 

Dowiedz się więcej na https://medichouse.com.pl/rehabilitacja/!